Mayıs ayında ortaya çıkan, dünya çapında yüz binlerce şirketi etkileyen ve Honda, Renault gibi büyük şirketlerin fabrikalarındaki üretimin durmasına sebep olan WannaCry fidye yazılımı küçük ve büyük tüm şirketleri korkuttu. Şirketler, BT sistemlerindeki açıktan faydalanarak sistemlere olukça kuvvetli bir şekilde sızan yazılımdan korunmak için olan biteni izleyip kendi kendilerine güvenlik önlemleri almak zorunda kaldılar.

Kaspersky Lab’ın bu tür yazılımlar için sunduğu çözüm yazılım Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business, MRG Effitas adlı güvenlik araştırma şirketi tarafından tam not aldı ve bu tür saldırılara karşı yüzde 100 koruma sağladığı onaylandı. Yapılan testlerde; bu zararlı yazılımlar için geliştirilmiş olan tüm çözüm yazılımlar, çeşitli saldırı metotlarının simülasyonlarıyla denendi. Bu testlerden tam not alan Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business’in Fidye yazılımının yanı sıra daha bir çok çeşit saldırıda da oldukça etkili olduğu ortaya çıktı.

Kurulumu oldukça kolay olan bu korunma çözümü, kullanılması için de derin bir teknik bilgiye ihtiyaç duymuyor. Kullandıkları yazılımları fidye yazılımlarını engellemeyen ya da hiç bir yazılım kullanmayan şirketlerin bir çok çeşit saldırıya karşı güvenlik amaçlı kullanması gerektiği ücretsiz çözüm yazılımına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business

Paylaş