Kaspersky Lab VMware ile olan işbirliğini genişlettiğini duyurdu.

VMware TAP Elite Partneri olan Kaspersky Lab, şirketler için önemli şirket verilerinin güvenliğini arttırmak için VMware NSX Partner Programı’na katılıyor.

Kaspersky Security for Virtualization ürünün en yeni versiyonunu piyasaya sürdükten sonra bu ilişki, ortak müşterilere önemli kurumsal iş yükleri için sanallaştırılmış platformları kullanabilme ve uygulayabilme fırsatı sağlayacak. Böylece tüm kurumu bilinen veya bilinmeyen hassasiyetlerden olduğu kadar dış ve iç tehditlerden korumak için gereken tüm ağ topoloji değişikliklerini ve altyapıyı rahatlıkla takip eden bir güvenlik çözümüyle destekliyor.

VMware NSX platformuyla müşterek çalışmanın sonucu olarak Kaspersky Security for Virtualization ürünü, yazılım tanımlı veri merkezi için koruma ve güvenlik temin edecek. Bunu, değerli ortak kaynaklar üzerinde en az etkiyi yaratarak; sanallaştırılmış platformlara kötü yazılım engelleyici özellikler ve ağ koruma özelliklerini uygulayarak yapacak. Şirketler bu sayede tüm sanallaştırılmış altyapıyı kapsayarak şirket güvenilirliği ve verimliliği için olmazsa olmaz olan bir performans kazanacaklar.

Kaspersky Security for Virtualization ürünü özellikle sanallaştırılmış altyapılarda çalışacak şekilde tasarlandı. VMware NSX müşterek çalışması ile birlikte, yazılım tanımlı veri merkezleri ve hibrit bulut için sabit koruma özelliklerini geliştirecek:

  • VM’ler içinde herhangi bir madde/ajan olmadan kalıcı antivirus koruması
  • En iyi şekile getirilmiş kötü amaçlı yazılım engelleyici ve dosya koruma görev orkestrasyonu
  • Sanallaştırılmış ağlar için gelişmiş giriş engelleyici (Advanced Intrusion Prevention-IPS).Güvenlik politikalarıyla bütünleşme ve üstün, otomatik koruma iş akışını sağlama
  • Güvenlik dağıtım otomasyonu ve ölçeklenebilirliği

Konuyla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Paylaş