Ünlü müzisyen Kanye West’in Apple Music, Spotify ve Tidal gibi platformlara rakip olacak bir müzik servisi kurmaya hazırlandığı iddia edildi.

Geçtiğimiz dönemde müzikleri CD formatında sunmasıyla en kaliteli çevrimiçi müzik aktarımını yapan abonelik usulü çalışan Tidal ile ortak proje yöneterek Tidal’a milyonlarca abone kazandıran Kanye West, kendisine vaat edilen ödemeyi alamamasıyla birlikte Tidal ile ilişkisini sonlandırmıştı.

Bu süre içinde Jay Z’nin sahibi olduğu Tidal’dan fazlasıyla etkilenen West’in kendine özel bir müzik servisi kurup kurmayacağı tartışılırken Kanye West’in “Yeezy Sound” adını taşıyan bir marka için ticari hak başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Ünlü şarkıcı yaptığı ticari marka hakkı başvurusunda platformun internet aracılığıyla ses, müzik, video ve diğer multimedya içeirklerinin aktarımının gerçekleştirileceğini belirterek kısaca çevrimiçi yeni bir müzik platformunu işaret ediyor.

Ayrıca West, bu ürününü rakiplerinin önüne geçirebilecek farklı özellikler de eklemeyi hayal ediyor. Yapılan marka başvurusunda bu müzik uygulamasının içinde çeşitli çevrimiçi sohbet odalarının ve elektronik banner’ların da olacağı belirtiliyor.

Bakalım Tidal’in milyonlarca abone kazanmasında etkili olan Kanye West, Yeezy Sound isimli markasını hayata geçirerek yeni bir müzik platformunun adımlarını atacak mı?