Kanye West, Sosyal Müzik Platformuyla Spotify’a Rakip Olabilir

13 Kasım 2017
141 Görüntülenme

Ünlü müzisyen Kanye West’in Apple Music, Spotify ve Tidal gibi platformlara rakip olacak bir müzik servisi kurmaya hazırlandığı iddia edildi.

Geçtiğimiz dönemde müzikleri CD formatında sunmasıyla en kaliteli çevrimiçi müzik aktarımını yapan abonelik usulü çalışan Tidal ile ortak proje yöneterek Tidal’a milyonlarca abone kazandıran Kanye West, kendisine vaat edilen ödemeyi alamamasıyla birlikte Tidal ile ilişkisini sonlandırmıştı.

Bu süre içinde Jay Z’nin sahibi olduğu Tidal’dan fazlasıyla etkilenen West’in kendine özel bir müzik servisi kurup kurmayacağı tartışılırken Kanye West’in “Yeezy Sound” adını taşıyan bir marka için ticari hak başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Ünlü şarkıcı yaptığı ticari marka hakkı başvurusunda platformun internet aracılığıyla ses, müzik, video ve diğer multimedya içeirklerinin aktarımının gerçekleştirileceğini belirterek kısaca çevrimiçi yeni bir müzik platformunu işaret ediyor.

Ayrıca West, bu ürününü rakiplerinin önüne geçirebilecek farklı özellikler de eklemeyi hayal ediyor. Yapılan marka başvurusunda bu müzik uygulamasının içinde çeşitli çevrimiçi sohbet odalarının ve elektronik banner’ların da olacağı belirtiliyor.

Bakalım Tidal’in milyonlarca abone kazanmasında etkili olan Kanye West, Yeezy Sound isimli markasını hayata geçirerek yeni bir müzik platformunun adımlarını atacak mı?

İlginizi çekebilir

Nissan Leaf Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu
OTOMOBİL
89 okunma
OTOMOBİL
89 okunma

Nissan Leaf Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu

Mert Yamak - 19 Ekim 2018

Nissan'ın bir yıl önce satışa sunduğu ilk elektrikli otomobili Nissan Leaf, Avrupa pazarında önemli satış adetine ulaştı. Nissan'ın geleceğin otomobili…

Türk siber güvenlik şirketi Biznet, Gartner’ın önerdiği şirketler listesine girdi
Sektörel
93 okunma
Sektörel
93 okunma

Türk siber güvenlik şirketi Biznet, Gartner’ın önerdiği şirketler listesine girdi

Haber Merkezi - 19 Ekim 2018

Siber güvenlik alanında çalışan bir Biznet Bilişim, Gartner’ın “Operasyonel Teknoloji Güvenliği Pazar Rehberi 2018” raporunda yer alarak bu listeye giren…

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı
Mobil
136 okunma
Mobil
136 okunma

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı

Mert Yamak - 18 Ekim 2018

Akıllı telefon pazarında sahibi olduğu Motorola markasının da desteğiyle önemli bir atılım gerçekleştiren ancak son dönemlerde sessiz kalan Lenovo, yeni…

Yorum yap