Kanye West, Sosyal Müzik Platformuyla Spotify’a Rakip Olabilir

13 Kasım 2017
90 Görüntülenme

Ünlü müzisyen Kanye West’in Apple Music, Spotify ve Tidal gibi platformlara rakip olacak bir müzik servisi kurmaya hazırlandığı iddia edildi.

Geçtiğimiz dönemde müzikleri CD formatında sunmasıyla en kaliteli çevrimiçi müzik aktarımını yapan abonelik usulü çalışan Tidal ile ortak proje yöneterek Tidal’a milyonlarca abone kazandıran Kanye West, kendisine vaat edilen ödemeyi alamamasıyla birlikte Tidal ile ilişkisini sonlandırmıştı.

Bu süre içinde Jay Z’nin sahibi olduğu Tidal’dan fazlasıyla etkilenen West’in kendine özel bir müzik servisi kurup kurmayacağı tartışılırken Kanye West’in “Yeezy Sound” adını taşıyan bir marka için ticari hak başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Ünlü şarkıcı yaptığı ticari marka hakkı başvurusunda platformun internet aracılığıyla ses, müzik, video ve diğer multimedya içeirklerinin aktarımının gerçekleştirileceğini belirterek kısaca çevrimiçi yeni bir müzik platformunu işaret ediyor.

Ayrıca West, bu ürününü rakiplerinin önüne geçirebilecek farklı özellikler de eklemeyi hayal ediyor. Yapılan marka başvurusunda bu müzik uygulamasının içinde çeşitli çevrimiçi sohbet odalarının ve elektronik banner’ların da olacağı belirtiliyor.

Bakalım Tidal’in milyonlarca abone kazanmasında etkili olan Kanye West, Yeezy Sound isimli markasını hayata geçirerek yeni bir müzik platformunun adımlarını atacak mı?

İlginizi çekebilir

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu
Mobil
23 okunma
Mobil
23 okunma

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu

Mert Yamak - 16 Temmuz 2018

Uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla Türkiye pazarında da tercih edilen üreticilerden biri olan Alcatel, özellikle sosyal medya kullanıcılarını hedeflediği yeni telefonu…

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu
Mobil
34 okunma
Mobil
34 okunma

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Hindistan'da yapılan basın toplantısında Redmi S2 kullanıcıların beğenisine sunuldu. 2 mikron pikselli 16MP çözünürlüklü ön kamera ve selfieler için yapay…

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?
Genel
31 okunma
Genel
31 okunma

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Çinli üreticilerin mobil pazarda büyül bir yükseliş içinde olduğunu biliyoruz ve yayınladığımız haberlerde bunu sıklıkla dile getiriyoruz. Mobil pazarda en…

Yorum yap