Teknoloji gazetecilerinin “Apple izleyicisi” olarak tanımladığı ve birçok gazeteciden daha  fazla Apple yöneticileriyle samimiyeti olan John Gruber, en son WWDC 2017’de Apple’ın sevilen iki ismi Phil Schiller ve Craig Federighi ile yaptığı eğlenceli programla gündeme gelmişti. Yine Gruber’i gündeme taşıyan şey Apple oldu.

Apple’a yakınlığıyla tanıdığımız John Gruber, iPhone 8’in fiyatıyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Gruber tarafından öne sürülen bir iddiaya göre yeni iPhone 8’in en ucuz modeli ABD’de 1200 dolardan satılacak. Opsiyonel olarak yapılacak tercihlere göre bu fiyat 1600 doları bulabilecek.

Ayrıca daha önce bazı kaynakların öne sürdüğü bilgiler yeni iPhone 8’in 999 dolar olacağını belirtirken Gruber’ın iddiaları bu kaynaklarla da ters düşüyor ancak Gruber ile Apple arasındaki samimiyet fiyatın 1200 dolardan başlayacağı iddialarını da güçlendirmiyor değil.

Tabii şimdilik iPhone 8 diye bir model resmi olarak duyurulmadığı için fiyatıyla ilgili kesin bir bilgi paylaşmak mümkün olmadığı gibi yeni iPhone’un ismini ve fiyatını öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekecek. Ortaya çıkan bilgilere göre iPhone 8, Apple’ın eylül ayında Steve Jobs Theatre’da düzenleyeceği ilk etkinlikle birlikte tanıtılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here