Apple WWDC 2017 etkinliğinde 10.5 inç iPad Pro’yu tanıttı.

10.5″ boyutundaki yeni iPad Pro, 9.7″ iPad ve 12.9″ iPad Pro’nun ara boyutu. (biz iPad Pro’lar elimize geçince aslında tam ideali bu ikisinin arası demiştik. Sanırım bir tek biz böyle düşünmüyormuşuz)

Yeni iPad Pro, 9.7″ iPad’in sahip olduğu tüm özelliklere sahip olmasının yanısıra DCI-P3 geniş renk paleti ve oda ışığında ekranın beyaz dengesini ayarlayan True Tone sistemi de dahil edildi.

iPad Pro’yu 6 çekirdekten oluşan A10X Fusion işlemci besliyor. Grafik işlemci ise 12 çekirdeğe sahip. Kısacası yeni iPad Pro’ A9X işlemcisinden %40 daha güçlü.

Yeni 10.5″ iPad Pro‘da daha önceki modellerde de olan 4 kanal hoparlör, klavyeyi bağlamak için kullanılan 3 pinli akıllı bağlantı soketi ve Apple Pencil desteği özellikleri mevcut.

Merak edilen bir başka konu ise yeni iPad’deki kulaklık girişinin olup olmamasıydı. Fakat Apple yeni iPad’inden kulaklık girişini kaldırmadı.

Yeni iPad Pro‘da iPhone 7’nin kameraları kullanıldı. Yenilenmiş bir 12 MP iSight görüntü sabitleyicili (OIS) arka kamera da dahil edildi. Ön kamerası ise 7 megapiksel.

Ayrıca 10.5 iPad Pro’nun ekranı, dünyanın ilk dinamik yenileme hızına sahip ekran olma özelliğini taşıyor. Bu ekran 24Hz, 48Hz ve 120Hz gibi hızlara istediği an çıkabiliyor ve aralarında rahatlıkla geçiş yapabiliyor. Bu yeni sistem sayesinde sabit fotoğraflar gösterilirken pil tasarrufu sağlanması için 24Hz kullanılabilirken, yüksek hız gerektiren bir işlem yapıldığında ise 120Hz’de çalışmak da mümkün.

Yeni iPad Pro 10.5″ ‘in Fiyatı Ne Kadar?

Başlangıç seviyesinde 64 GB hafıza ile gelen iPad Pro’nun fiyatı $649 olarak açıklandı. 256GB’lık $749 ve 512GB vesiyonu ise $949 dolar!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here