İşte WatchOS 4 ve Özellikleri

6 Haziran 2017
247 Görüntülenme

Apple, WWDC 2017 geliştirici konferansında Apple Watch’larda yer alan WatchOS işletim sisteminin dördüncü versiyonunu tanıttı. Bu sonbaharda yayınlanacak WatchOS, işe şu yeniliklerle karşımıza çıktı.

Siri Merkezli Saat Ekranı

Apple’ın her yıl daha da geliştirdiği Siri, Apple Watch’ların kalbinde yer alacak. Makine öğrenme yeteneğini kullanan Siri, kullanıcısınınalışkanlıklarına göre bilgileri ve önerileri sunacak. Bunlar arasında uçuş bilgilerinden hava durumuna, gün batımı saatinden akıllı ev kontrollerine birçok farklı bilgi yer alacak. Bu bilgilerin detaylarına ve daha daha fazlasına tek bir hareketle ulaşılabilecek.

Yeni Saat Ekranları

Daha önce Mickey Mouse’lu saat ekranıyla dikkatleri üzerine toplayan WatchOS’e bu kez Oyuncak Hikayesi serisinden 3 farklı karakter ekleniyor. Saatin ekranı her uyandırıldığında ise bu karakterler farklı animasyonlarla karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında daha renkli bir ekran isteyenler için Kaleidoskop efekti yaratan yeni bir saat ekranı da bulunuyor. Bu efekti telefondaki fotoğraflardan elde etmek de mümkün hale geliyor.

Fitness Takibi

Apple Watch’ın en önemli avantajlarından biri olan fitness takibi özellikleri WatchOS 4’le daha da gelişiyor. Bu yeniliklerin başında spor salonu uyumluluğu geliyor. Böylece kullanıcılar Apple Watch’larını spor salonlarında kullandıkları aletlerle senkronize ederek daha detaylı ve doğru bilgi elde edebiliyor.

Ayrıca Apple Watch artık egzersiz yaparken otomatik olarak çalma listesi seçebiliyor ve egzersiz başladığı anda çalabiliyor. Bunun yanında birden çok çalma listesini de kullanıcıya sunabiliyor.

İlginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri
74 okunma
74 okunma

Teknoloji Haberleri

Serhat Ayan - 15 Ocak 2019

İçişleri Bakanlığı uyuşturucu karşıtı uygulama geliştirdi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu konrusunda aileleri bilinçlendirmek için geliştirdikleri uygulamayı şöyle tanıttı: Vatandaşlarımızın…

Turkcell bağlantı için 9 TL alma uygulamasını erteledi
309 okunma
309 okunma

Turkcell bağlantı için 9 TL alma uygulamasını erteledi

Serhat Ayan - 15 Ocak 2019

Turkcell geçtiğimiz günlerde cep telefonundan internete bağlanınca 9 TL verileceğini, bunun verilmemesi için hızlı giriş uygulamasının kullanılacağını duyurmuştu. Yine aynı…

Nissan görünmeyeni görünür kılıyor
177 okunma
177 okunma

Nissan görünmeyeni görünür kılıyor

Timur Akkurt - 13 Ocak 2019

Nissan geçmiş dönemde oldukça yüksek fiyatla satılan teknolojileri herkesin alabileceği fiyat skalasına getirme gayretlerine son sürat devam ediyor. Gerek Avrupa'nın…

%d blogcu bunu beğendi: