İşte WatchOS 4 ve Özellikleri

6 Haziran 2017
58 Görüntülenme

Apple, WWDC 2017 geliştirici konferansında Apple Watch’larda yer alan WatchOS işletim sisteminin dördüncü versiyonunu tanıttı. Bu sonbaharda yayınlanacak WatchOS, işe şu yeniliklerle karşımıza çıktı.

Siri Merkezli Saat Ekranı

Apple’ın her yıl daha da geliştirdiği Siri, Apple Watch’ların kalbinde yer alacak. Makine öğrenme yeteneğini kullanan Siri, kullanıcısınınalışkanlıklarına göre bilgileri ve önerileri sunacak. Bunlar arasında uçuş bilgilerinden hava durumuna, gün batımı saatinden akıllı ev kontrollerine birçok farklı bilgi yer alacak. Bu bilgilerin detaylarına ve daha daha fazlasına tek bir hareketle ulaşılabilecek.

Yeni Saat Ekranları

Daha önce Mickey Mouse’lu saat ekranıyla dikkatleri üzerine toplayan WatchOS’e bu kez Oyuncak Hikayesi serisinden 3 farklı karakter ekleniyor. Saatin ekranı her uyandırıldığında ise bu karakterler farklı animasyonlarla karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında daha renkli bir ekran isteyenler için Kaleidoskop efekti yaratan yeni bir saat ekranı da bulunuyor. Bu efekti telefondaki fotoğraflardan elde etmek de mümkün hale geliyor.

Fitness Takibi

Apple Watch’ın en önemli avantajlarından biri olan fitness takibi özellikleri WatchOS 4’le daha da gelişiyor. Bu yeniliklerin başında spor salonu uyumluluğu geliyor. Böylece kullanıcılar Apple Watch’larını spor salonlarında kullandıkları aletlerle senkronize ederek daha detaylı ve doğru bilgi elde edebiliyor.

Ayrıca Apple Watch artık egzersiz yaparken otomatik olarak çalma listesi seçebiliyor ve egzersiz başladığı anda çalabiliyor. Bunun yanında birden çok çalma listesini de kullanıcıya sunabiliyor.

İlginizi çekebilir

Huawei, P20 Pro ile çektiği 23 Nisan klibinde Barış Manço’yu anıyor
Sektörel
21 okunma
Sektörel
21 okunma

Huawei, P20 Pro ile çektiği 23 Nisan klibinde Barış Manço’yu anıyor

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketleri, Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı…

Flickr geri mi dönüyor?
Yazılım ve Uygulamalar
29 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
29 okunma

Flickr geri mi dönüyor?

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Fotoğraf paylaşım sitesi SmugMug, Flickr’ı Yahoo’dan satın aldı. Flickr, bu satın almanın ardından tekrar eskisi gibi en beğenilen bir uygulama…

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
73 okunma
Donanım
73 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Yorum yap