İşte WatchOS 4 ve Özellikleri

6 Haziran 2017
317 Görüntülenme

Apple, WWDC 2017 geliştirici konferansında Apple Watch’larda yer alan WatchOS işletim sisteminin dördüncü versiyonunu tanıttı. Bu sonbaharda yayınlanacak WatchOS, işe şu yeniliklerle karşımıza çıktı.

Siri Merkezli Saat Ekranı

Apple’ın her yıl daha da geliştirdiği Siri, Apple Watch’ların kalbinde yer alacak. Makine öğrenme yeteneğini kullanan Siri, kullanıcısınınalışkanlıklarına göre bilgileri ve önerileri sunacak. Bunlar arasında uçuş bilgilerinden hava durumuna, gün batımı saatinden akıllı ev kontrollerine birçok farklı bilgi yer alacak. Bu bilgilerin detaylarına ve daha daha fazlasına tek bir hareketle ulaşılabilecek.

Yeni Saat Ekranları

Daha önce Mickey Mouse’lu saat ekranıyla dikkatleri üzerine toplayan WatchOS’e bu kez Oyuncak Hikayesi serisinden 3 farklı karakter ekleniyor. Saatin ekranı her uyandırıldığında ise bu karakterler farklı animasyonlarla karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında daha renkli bir ekran isteyenler için Kaleidoskop efekti yaratan yeni bir saat ekranı da bulunuyor. Bu efekti telefondaki fotoğraflardan elde etmek de mümkün hale geliyor.

Fitness Takibi

Apple Watch’ın en önemli avantajlarından biri olan fitness takibi özellikleri WatchOS 4’le daha da gelişiyor. Bu yeniliklerin başında spor salonu uyumluluğu geliyor. Böylece kullanıcılar Apple Watch’larını spor salonlarında kullandıkları aletlerle senkronize ederek daha detaylı ve doğru bilgi elde edebiliyor.

Ayrıca Apple Watch artık egzersiz yaparken otomatik olarak çalma listesi seçebiliyor ve egzersiz başladığı anda çalabiliyor. Bunun yanında birden çok çalma listesini de kullanıcıya sunabiliyor.

İlginizi çekebilir

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
44 okunma
44 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
37 okunma
37 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
41 okunma
41 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

%d blogcu bunu beğendi: