İşte WatchOS 4 ve Özellikleri

6 Haziran 2017
281 Görüntülenme

Apple, WWDC 2017 geliştirici konferansında Apple Watch’larda yer alan WatchOS işletim sisteminin dördüncü versiyonunu tanıttı. Bu sonbaharda yayınlanacak WatchOS, işe şu yeniliklerle karşımıza çıktı.

Siri Merkezli Saat Ekranı

Apple’ın her yıl daha da geliştirdiği Siri, Apple Watch’ların kalbinde yer alacak. Makine öğrenme yeteneğini kullanan Siri, kullanıcısınınalışkanlıklarına göre bilgileri ve önerileri sunacak. Bunlar arasında uçuş bilgilerinden hava durumuna, gün batımı saatinden akıllı ev kontrollerine birçok farklı bilgi yer alacak. Bu bilgilerin detaylarına ve daha daha fazlasına tek bir hareketle ulaşılabilecek.

Yeni Saat Ekranları

Daha önce Mickey Mouse’lu saat ekranıyla dikkatleri üzerine toplayan WatchOS’e bu kez Oyuncak Hikayesi serisinden 3 farklı karakter ekleniyor. Saatin ekranı her uyandırıldığında ise bu karakterler farklı animasyonlarla karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında daha renkli bir ekran isteyenler için Kaleidoskop efekti yaratan yeni bir saat ekranı da bulunuyor. Bu efekti telefondaki fotoğraflardan elde etmek de mümkün hale geliyor.

Fitness Takibi

Apple Watch’ın en önemli avantajlarından biri olan fitness takibi özellikleri WatchOS 4’le daha da gelişiyor. Bu yeniliklerin başında spor salonu uyumluluğu geliyor. Böylece kullanıcılar Apple Watch’larını spor salonlarında kullandıkları aletlerle senkronize ederek daha detaylı ve doğru bilgi elde edebiliyor.

Ayrıca Apple Watch artık egzersiz yaparken otomatik olarak çalma listesi seçebiliyor ve egzersiz başladığı anda çalabiliyor. Bunun yanında birden çok çalma listesini de kullanıcıya sunabiliyor.

İlginizi çekebilir

Apple, iOS 12.2 güncellemesini yayınladı
33 okunma
33 okunma

Apple, iOS 12.2 güncellemesini yayınladı

Onur Binay - 26 Mart 2019

Apple, “Şov zamanı” etkinliğinin ardından iOS 12.2 güncellemesini de iPhone ve iPad sahiplerine sundu. Güncelleme Apple News+ için gerekli ortamı…

Apple ilk oyun aboneliği servisi Apple Arcade’i duyurdu
28 okunma
28 okunma

Apple ilk oyun aboneliği servisi Apple Arcade’i duyurdu

Onur Binay - 26 Mart 2019

100’den fazla yeni ve özel oyun içerecek serviste Hironobu Sakaguchi, Ken Wong, Will Wright ve daha birçok ünlü yapımcıya ait…

Apple, Netflix gibi kendi film ve dizilerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini tanıttı
30 okunma
30 okunma

Apple, Netflix gibi kendi film ve dizilerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini tanıttı

Onur Binay - 25 Mart 2019

Apple, Netflix gibi kendi orijinal içeriklerini yayınlayacağı Apple TV+ adlı servisini Steven Speilberg, Reese Witherspoon, Jannifer Aniston, Steve Carrel gibi…

%d blogcu bunu beğendi: