Bugüne dek Apple hakkında en doğru tahminleri yapmasıyla tanıdığımız KGI analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın tasarım anlamında rakiplerinden geride kalmamak için iPhone 7S modelinin yanı sıra bir ilke imza atarak iPhone 8 modelini de duyuracağını iddia etmişti.

Kuo’nun bu açıklamalarının ardından iPhone 8’in ön paneline ve arka paneline ait olduğu iddia edilen görüntülerin de sızdırılmasıyla birlikte iPhone 8 hakkında ilk bilgileri duymaya başlamıştık. Bu sızıntılarla birlikte de iPhone 8’in tamamen ekrandan oluşan ancak ahize kısmının ekrandan yer kapladığı bir ön panel ve dikey çift kameranın yer aldığı arka panel ile geleceğini görmüştük.

Şimdi ise teknoloji dünyasındaki sızıntılarıyla yakından tanıdığımız @OnLeaks, iPhone 8’e ait olduğunu iddia ettiği sızıntıları Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Ayrıca @OnLeaks tarafından şu ana kadar paylaşılan tüm cihaz sızıntılarının doğru çıkması, aşağıdaki görselin iPhone 8’e ait olduğu iddialarını da güçlendiriyor.

OnLeaks tarafından paylaşılan sızıntılara baktığımızda iPhone 8’in tıpkı beklendiği gibi bir tasarıma sahip olacağını ancak parmak izi okuyucusunun cihazın arka kısmında yer alacağının aksine ekrana entegre bir parmak izi okuyucuyla karşımıza çıkacağını görüyoruz.

Açıkçası her ne kadar OnLeaks’ın paylaştığı sızıntılar güvenilir olsa da henüz iPhone 8 ile ilgili net bir açıklama yapmak için vakit çok erken. iPhone 8 ile ilgili tüm detayları muhtemelen eylül ayında düzenlenecek bir Apple etkinliği ile birlikte öğreneceğiz.

Paylaş