Reynmen’in son şarkısı Ela, kısa süre içerisinde YouTube’ta milyonlarca izlenme sayısına ulaşarak rekor kırdı. Işın Karaca, Reynmen’in sahtekarlık yaptığını ima etti. Reynmen’den ise cevap gecikmedi.

Sosyal medya fenomeni Yusuf Akta ya da diğer adıyla Reynmen, “Ela” adlı şarkısıyla sadece 10 dakikada 1 milyon görüntülenme sayısına ulaşmayı başarmıştı.

Bir saat içerisinde 3 milyon 600 bin görüntülenme sayısına ulaşarak Türkiye’nin bir saat içerisinde en çok izlenen video olma ünvanını kazanan şarkı, YouTube’un dünya listesinde bir numaraya oturdu ve Reynmen, bu listeye giren ilk Türk olduğunu açıkladı.


Bazı isimler Reynmen’e destek olurken bazıları da onu eleştiri yağmuruna tuttu. Şarkıcı Işın Karaca, konuyla ilgili olarak Instagram’da bir gönderi paylaşarak şunları dedi: “Vallahi de billahi de tebrik ediyorum! Düşünsenize, dinlenmeden beğeniliyorsun, piyasa o kadar elinde!! @youtube Allowing manipulation is being part of a crime!” (“@youtube Manipülasyona izin vermek suçun bir parçası olmaktır.”)”

Reynmen ise “Cahil olmak ne güzel ya her şeyi biliyorsun. Hayır üzülüyorum inanmış bu söylediğine baya İngilizce’sini yazıp bir de öyle inandırmış, yazık günah ya Allah’ım esirgesin.” şeklinde Işın Karaca’ya cevap verdi.

Cengiz Semercioğlu açıklamasında; “Rakamlar bir yandan bana da inandırıcı gelmiyor ama diğer yandan YouTube’un böyle bir hileye izin vermeyeceği gerçeği var.” dedi.

Paylaş