Hatırlayacak olursanız Apple, geçtiğimiz akşam düzenlediği Keynote 2017 kapsamında 10. yıla özel yeni iPhone’u iPhone X’i duyurdu. Apple’ın birçok alanda yenilikçi adımlar attığı yeni telefonu iPhone X, birçok üst seviye akıllı telefon gibi çerçevesiz ekran tasarımıyla geliyor.

Ayrıca Okuyun: iPhone X Resmen Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Fiyatı

Elbette Apple da çerçevesiz ekran tasarımına geçmesiyle birlikte Samsung gibi ana ekran tuşundan vazgeçmesi gereken diğer bir şirket oldu ancak bu tuşun yerine getirdiği birçok işlev, yeni iPhone X ile birlikte farklı kombinasyonlara atandı. Peki iPhone X kullanıcıları, ana ekran tuşu olmadan nasıl ekran görüntüsü alacak?

iPhone X’te ekran görüntüsü almak için kullanıcıların güç tuşu ve ses açma (+) tuşuna 1 saniye basılı tutmaları ekran görüntüsü almaları için yeterli olacak ancak ilginç bir detay var ki; iPhone X ile ekran görüntüsü aldığınızda bu durum fazlasıyla belli oluyor çünkü iPhone X’in ekranından yer kaplayan sensör ve ön kamera alanı, ekran görüntüsünde de boş kalarak açıkça göze çarpıyor.

Elbette ekrandan yer kaplayan sensör ve kamera alanı, ekran görüntülerinde size geriye iki güzel seçenek bırakıyor. Dilerseniz ekran görüntüsü aldıktan sonra belirtmek istediğiniz alanı kırparak paylaşacağınız içeriği öne çıkarabilir ya da iPhone X’inizin olduğunu cümle aleme duyurmak için Spotify uygulamasında dinlediğiniz şarkıyı gösterir gibi tam boy ekran görüntüsü alarak Instagram hikayenizde paylaşabilirsiniz.