Apple geçtiğimiz saatlerde Steve Jobs Theatre’da düzenlediği basın toplantısında iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR’ı duyurdu. Yeni iPhone’ların 50’yi aşkın ülkede satışa çıkacağı tarih ve satış fiyatı netleşirken Apple Türkiye bu kez yeni telefonların fiyatını lansmanla aynı anda açıklamadı.

Türkiye’deki teknoloji tutkunları yeni iPhone’lar yerine Apple Store’daki güncellemeyle birlikte gelen zammı konuşurken internet sitesini yenileyen Apple, henüz ülkemize ne zaman geleceği bilinmeyen iPhone modelleri iPhone Xs ve Xs Max’in genel tamir ücretlerini duyurdu.

Apple’ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre kullanıcılar iPhone Xs’in ekran değişimi için 1999 TL, iPhone Xs Max’in ekran değişimi içinse 2490 TL talep edecek. Eğer kullanıcılar telefonun arka camını kırarsa cihaz değişimi için diğer hasar ücretini ödemek zorunda kalacak. iPhone Xs için diğer hasar ücreti 6499 TL, iPhone Xs Max içinse 7499TL olarak belirlenmiş durumda. iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinin bataryasını garanti kapsamı dışında değiştirmek isteyen kullanıcılar ise 499 TL servis ücreti ödeyecek.

Yeni iPhone’ların Türkiye fiyatının ve çıkış tarihinin belirlenmesiyle birlikte detayları sizlere aktaracağız.

Paylaş