iPhone X’in En Pahalıya Satıldığı Ülke Türkiye Olacak

15 Eylül 2017
83 Görüntülenme

Dünyanın en saygın teknoloji yayınlarından The Verge, geçtiğimiz gün yayınladığı özel haberinde dünyadaki en pahalı iPhone X modelinin Türkiye’de satışa sunulacağını açıkladı.

Ayrıca Okuyun: iPhone X Resmen Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Fiyatı

The Verge’e göre Apple, iPhone X (64GB) modelini 1468 dolar yani yaklaşık 5000 TL’lik fiyat etiketiyle Türkiye pazarına getirecek. Bu fiyat etiketiyle birlikte, dünyada en pahalı iPhone X’in satıldığı ülke de Türkiye olacak. Üstelik The Verge tarafından paylaşılan fiyat bilgisi, ne yazık ki Türkiye’deki kaynakların aktardığı bilgilere göre iyimser kalıyor.

Güvenilir bir kaynak aracılığıyla ortaya çıkan son detaylar, iPhone X (64GB) modelinin Türkiye’deki tüm resmi satış noktalarında 6099 TL fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacağını işaret ediyor. Ayrıca fiyatın doğruluğunu teğet etmek için ulaşılan diğer birçok kaynak tarafından da 6099 TL’lik fiyat etiketi doğrulanırken, The Verge tarafından paylaşılan fiyat bilgisine Türkiye’deki ek vergilerin dahil edilmediği düşünülüyor.

Apple çok yakında resmi fiyatı açıklayacak

Türkiye’deki kaynaklar tarafından belirtilen bilgilerle birlikte iPhone X (64GB) modelinin 6099 TL üzerinden son tüketiciyle buluşacağı öngörülürken Apple henüz resmi internet sitesinde yeni iPhone X’in Türkiye fiyatını açıklamış değil.

Apple’ın sadece önümüzdeki birkaç gün içinde belli olan iPhone X fiyatını internet sitesi üzerinden de duyurması bekleniyor.

Bakalım bugüne kadarki en iyi iPhone, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 999 dolarlık fiyatının üstüne eklenecek giderler ve Türkiye’deki neredeyse %50 – %60 seviyesine yaklaşan vergilerle ülkemizde hangi fiyat etiketiyle tüketicilerin karşısına çıkacak?

İlginizi çekebilir

Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor
Sosyal Medya
17 okunma
Sosyal Medya
17 okunma

Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor

Ekin Kollama - 18 Temmuz 2018

Günlük hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların bir süredir beklediği "takipçilerden çıkarma" özelliğini devreye sokmaya…

LG, Apple için 20 Milyon LCD panel üretecek
Mobil
26 okunma
Mobil
26 okunma

LG, Apple için 20 Milyon LCD panel üretecek

Eren Kebapçı - 18 Temmuz 2018

Apple'ın eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone modelleri büyük bir merakla bekleniyor. Elimize gelen sızıntılar ise Apple'ın, LG'den 20 Milyon…

Bir efsane daha bitti: Yahoo Messenger resmen kapatıldı
Yazılım ve Uygulamalar
25 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
25 okunma

Bir efsane daha bitti: Yahoo Messenger resmen kapatıldı

Haber Merkezi - 18 Temmuz 2018

MSN ve AOL Messenger'in ardından Yahoo Messenger da yolun sonuna geldi. 17 Temmuz'dan itibaren mesajlaşma özelliği kullanıma kapatıldı. Yahoo Messenger’ı…

Yorum yap