iPhone X ve iPhone 8’in Türkiye Fiyatı Vatan Bilgisayar’da Ortaya Çıktı!

13 Eylül 2017
5893 Görüntülenme

Bildiğiniz gibi Apple, hemen hemen her iPhone etkinliğinde lansman tamamlanır tamamlamaz Apple Türkiye internet sitesini günceller ve yeni iPhone’ların Türkiye’deki satış fiyatına dair bilgileri sitesine eklerdi.

Ayrıca Okuyun: iPhone X Resmen Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Fiyatı

Bu sefer işler beklendiği gibi gitmedi ve Apple, Apple Türkiye sitesinde iPhone X ve iPhone 8 modellerinin sayfalarını yayına açarken fiyat bilgisi eklemek yerine “Çok yakında sizlerle” mesajına yer verdi.

Hal böyle olunca herkes iPhone X ve iPhone 8’in Türkiye fiyatını tartışırken Vatan Bilgisayar, resmi internet sitesinde iPhone X ve iPhone 8 modellerini listeledi. Vatan Bilgisayar’ın internet sitesindeki bilgilere göre iPhone X‘in Türkiye fiyatı 6099TL, iPhone 8‘in Türkiye fiyatı ise 4999TL olacak.

Peki Apple Store için de bu fiyatlar geçerli olacak mı?

Aslında bakacak olursanız Samsung ve Apple gibi birçok üretici, yeni modellerini piyasaya sürdükleri ilk anda tüm mağazalarda aynı fiyattan satılmasını ve mağazalar arasında daha ilk günden fiyat rekabetinde dengesizlik yaşanmamasını istiyor. Hal böyle olunca da kesin olmamakla birlikte Vatan Bilgisayar’da belirtilen fiyatlar, diğer mağazalar ve Apple Store’larda da geçerli olabilir.

Elbette fiyatlara kesin gözüyle yapılsaydı Apple da resmi internet sitesi üzerinden dünyayla aynı anda Türkiye için fiyat açıklamasında bulunurdu.

Sanırım yeni iPhone’ların resmi fiyatını öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekecek ancak açıkçası Vatan Bilgisayar tarafından belirlenen fiyatlardan pek de farklı satış etiketine sahip olacaklarını söylemek mümkün değil.

İlginizi çekebilir

Huawei P20 Pro en güzel fotoğrafları çekmenizi nasıl sağlıyor?
Mobil
293 okunma
Mobil
293 okunma

Huawei P20 Pro en güzel fotoğrafları çekmenizi nasıl sağlıyor?

Mert Yamak - 20 Temmuz 2018

Leica ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle birlikte mobil fotoğrafçılık deneyiminde en iyi sonuçları vermeyi hedefleyen Huawei P serisi, yapay zekanın yazılımsal…

Microsoft, kimlik avı olaylarında Facebook’u geride bıraktı
Sektörel
163 okunma
Sektörel
163 okunma

Microsoft, kimlik avı olaylarında Facebook’u geride bıraktı

Mert Yamak - 20 Temmuz 2018

Vade Secure'un yeni araştırması, Microsoft'un kimlik hırsızlığı konusunda PayPal ve Facebook'u sollayarak birinci sıraya yerleştiğini gösterdi. Microsoft kimlik avı URL'lerinde…

Instagram hikayelerine artık tepkilerle yanıt verebileceksiniz
Sosyal Medya
170 okunma
Sosyal Medya
170 okunma

Instagram hikayelerine artık tepkilerle yanıt verebileceksiniz

Haber Merkezi - 20 Temmuz 2018

Instagram, Hikayelere emojiler ile tepki verme seçeneğini test etmeye başladı. Instagram kullanıcılarının görüntüledikleri hikayelere, tepkiler özelliğiyle hissettikleri duyguları yansıtabilecek. Facebook,…

Yorum yap