Yeni iPhone’ların İsmi Belli Oldu: iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Geliyor!

10 Eylül 2017
121 Görüntülenme 1 Yorumlar

Uzun süredir Apple’ın bu yıl 10. yıla özel yeni bir iPhone duyurulacağı konuşuluyordu. Paylaşılan sızıntılarla birlikte telefonun hem tasarım hem de teknik detayları ortaya çıkarken telefonun ismi konusunda ise henüz net bir bilgi paylaşılmamıştı.

Nihayet yeni iPhone’un tanıtılacağı Keynote etkinliğinin tarihinin yaklaşmasıyla birlikte yeni iPhone’un ismi de ortaya çıktı. Uzun süredir “iPhone Edition”, “iPhone 8” ve “iPhone X” isimlerinin üstünde durulurken iOS 11’in geliştirici kitinde ortaya çıkan bilgiye göre 10. yıla özel yeni iPhone’un adı iPhone X olacak.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus da duyurulacak

Aynı zamanda Apple’ın kendini çerçevesiz tasarıma geçmeye hazır hissetmeyenler için duyuracağı ve iPhone 7S adını taşıması beklenen diğer bir yeni iPhone ailesi de yine iOS 11’in kodlarına gizlenen bilgiye göre iPhone 8 ve iPhone 8 Plus adıyla tanıtılacak. iPhone 8 ailesi, telefonun arka yüzeyinin metal yerine cam olmasıyla iPhone 7’den tasarımsal olarak ayrışacak.

Yeni iPhone’lar hakkında tüm resmi bilgileri 12 Eylül 2017 tarihinde Steve Jobs Theatre’da düzenlenecek Apple Keynote etkinliğiyle öğreneceğiz.

Apple Keynote etkinliğini Tekno Safari’den takip edin

10. yıla özel yeni iPhone’un tanıtılması ve etkinliğin Steve Jobs anısına inşa edilen salonda düzenlenmesiyle bugüne kadar en özel Apple etkinliği olması beklenen Apple Keynote 2017’den tüm gelişmeler Tekno Safari’de olacak.

iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, 4K ve HDR destekli yeni Apple TV ve Apple Watch series 3’ün tanıtılmasını beklediğimiz etkinlikten tüm haberleri sizlerle anlık olarak buluşturacağız. İçeriklerimizden haberdar olmak için Facebook ve Twitter‘da bizi takip etmeyi unutmayın!

İlginizi çekebilir

Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor
Sosyal Medya
18 okunma
Sosyal Medya
18 okunma

Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor

Ekin Kollama - 18 Temmuz 2018

Günlük hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların bir süredir beklediği "takipçilerden çıkarma" özelliğini devreye sokmaya…

LG, Apple için 20 Milyon LCD panel üretecek
Mobil
26 okunma
Mobil
26 okunma

LG, Apple için 20 Milyon LCD panel üretecek

Eren Kebapçı - 18 Temmuz 2018

Apple'ın eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone modelleri büyük bir merakla bekleniyor. Elimize gelen sızıntılar ise Apple'ın, LG'den 20 Milyon…

Bir efsane daha bitti: Yahoo Messenger resmen kapatıldı
Yazılım ve Uygulamalar
25 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
25 okunma

Bir efsane daha bitti: Yahoo Messenger resmen kapatıldı

Haber Merkezi - 18 Temmuz 2018

MSN ve AOL Messenger'in ardından Yahoo Messenger da yolun sonuna geldi. 17 Temmuz'dan itibaren mesajlaşma özelliği kullanıma kapatıldı. Yahoo Messenger’ı…

Tek yorum

Yorum yap