Uzun süredir Apple’ın bu yıl 10. yıla özel yeni bir iPhone duyurulacağı konuşuluyordu. Paylaşılan sızıntılarla birlikte telefonun hem tasarım hem de teknik detayları ortaya çıkarken telefonun ismi konusunda ise henüz net bir bilgi paylaşılmamıştı.

Nihayet yeni iPhone’un tanıtılacağı Keynote etkinliğinin tarihinin yaklaşmasıyla birlikte yeni iPhone’un ismi de ortaya çıktı. Uzun süredir “iPhone Edition”, “iPhone 8” ve “iPhone X” isimlerinin üstünde durulurken iOS 11’in geliştirici kitinde ortaya çıkan bilgiye göre 10. yıla özel yeni iPhone’un adı iPhone X olacak.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus da duyurulacak

Aynı zamanda Apple’ın kendini çerçevesiz tasarıma geçmeye hazır hissetmeyenler için duyuracağı ve iPhone 7S adını taşıması beklenen diğer bir yeni iPhone ailesi de yine iOS 11’in kodlarına gizlenen bilgiye göre iPhone 8 ve iPhone 8 Plus adıyla tanıtılacak. iPhone 8 ailesi, telefonun arka yüzeyinin metal yerine cam olmasıyla iPhone 7’den tasarımsal olarak ayrışacak.

Yeni iPhone’lar hakkında tüm resmi bilgileri 12 Eylül 2017 tarihinde Steve Jobs Theatre’da düzenlenecek Apple Keynote etkinliğiyle öğreneceğiz.

Apple Keynote etkinliğini Tekno Safari’den takip edin

10. yıla özel yeni iPhone’un tanıtılması ve etkinliğin Steve Jobs anısına inşa edilen salonda düzenlenmesiyle bugüne kadar en özel Apple etkinliği olması beklenen Apple Keynote 2017’den tüm gelişmeler Tekno Safari’de olacak.

iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, 4K ve HDR destekli yeni Apple TV ve Apple Watch series 3’ün tanıtılmasını beklediğimiz etkinlikten tüm haberleri sizlerle anlık olarak buluşturacağız. İçeriklerimizden haberdar olmak için Facebook ve Twitter‘da bizi takip etmeyi unutmayın!