Günümüzün teknoloji trendleriyle birlikte ince ekranlı akıllı telefon savaşına giren üreticiler, kullanıcılarına daha küçük bir gövdede daha büyük bir ekran ekran deneyimi sunmak için yarışıyor. Samsung, mart ayında tanıttığı Galaxy S8 ailesiyle bu üreticilerden biri olurken Apple da birkaç gün önce açıkladığı iPhone X modeliyle bu furyaya dahil oldu.

Ayrıca Okuyun: iPhone X Resmen Tanıtıldı! Özellikleri ve Satış Fiyatı

Apple’ın da iPhone X ile birlikte ince çerçeveli akıllı telefon tasarımını tercih etmesi, akıllara Galaxy S8’in mi yoksa yeni iPhone X’in mi daha ince ekran çerçevelerine sahip olduğu sorusunu getirdi. Bu bilgi hayatınızda neyi değiştirecek bilmiyoruz ama paylaşılan ekran – gövde oranları Galaxy S8’in iPhone X’ten daha ince ekran çerçeveleri olduğunu gösteriyor.

Apple iPhone X modeli %82.9 ekran – gövde oranına sahipken Samsung Galaxy S8’in ise %83.6 ekran – gövde oranı bulunuyor. Kısacası, her ikisi de 5.8 inç ekran boyutunda olan telefonların arasında %0.7’lik fark bulunurken Samsung Galaxy S8 kağıt üstünde iPhone X’ten daha ince ekran çerçevelerine sahip.

Açıkçası iki telefon da genel anlamda farklı bir ön panel tasarımına sahip olduğu için hangisinin ekran çerçevelerinin daha ince olduğunu anlamak mümkün değildi. Son kullanıcı için bu durum  pek de bir önem taşımazken, meraklıları için paylaşılan ekran – gövde oranları en azından merakları gidermiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here