iPhone için Tasarlanan Uygun Fiyatlı Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü: Mira Prism

Herkes Apple’ın devrimsel VR teknolojisini kaçırdığını söylerken Apple CEO’su Tim Cook, sanal gerçeklik teknolojisinin geçici olduğunu ancak gerçek dünyayla sanal dünyayı birleştiren arttırılmış gerçekliğin geleceğimiz açısından önemli bir teknoloji olduğunu dile getirmişti. Keza Cook haklı çıktı çünkü son dönemlerde gelen istatistikler VR teknolojilerine olan ilginin düştüğünü gösterirken Apple, WWDC 2017 etkinliğinde arttırılmış gerçeklik kiti ARkit’i iOS 11 ile birlikte duyurdu.

Yeni iOS 11 sayesinde iPhone ve iPad’ler tam anlamıyla arttırılmış gerçeklik cihazlarına dönüşürken şimdi ise Los Angeles merkezli AR şirketi Mira, iPhone’ların ekranında yaşanan arttırılmış gerçeklik deneyiminin insan gözüne taşınması için uygun fiyatlı yeni arttırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıttı.

Ayrıca Okuyun: iOS 11’de Arttırılmış Gerçeklik Sayesinde Ölçüm Yapabileceksiniz

iPhone’lar tarafından sağlanan AR görüntülerini bir cam yüzeye yansıtarak gerçekmiş gibi görmenizi sağlayan Mira Prism‘in satış fiyatı ise sadece 99 dolar. Bu ilginç gözlüğün ne zaman satışa çıkacağına dair kesin bir açıklama yok ancak 2017 yılının sonlarına doğru Mira Prism’in satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here