iPhone için Microsoft Excel, kağıt tabanlı tabloları dijitale dönüştürüyor

iPhone için geliştirilmiş Microsoft Excel uygulaması kağıt üzerinde bulunan verileri dijitale aktarabilecek. Kullanıcılar, telefonlarının kameralarıyla çekmiş oldukları tablo görüntülerini Excel çalışmalarına ekleyebilecekler.

30 Mayıs 2019
359 Görüntülenme

iPhone için Microsoft Excel artık yerleşik kamerayı kullanarak elektronik tabloları kolayca içe aktarmanıza izin verecek. Microsoft, yapay zeka destekli “Resimden Veri Ekle” özelliğini kullanıcılara sundu. Bu özellikle kullanıcılar, telefonlarının kameralarıyla çekmiş oldukları tabloları otomatik olarak Excel çalışmalarına ekleyebilecekler.

Tablolar, daha fazla düzenleme için Excel veya Windows için Mac kullanarak masaüstlerine gönderilebilecek.

Gelişmiş optik karakter tanıma (OCR) teknolojisi, düzen anlama teknikleri ve makine öğrenme modellerini bir araya getirerek, Resimden Veri Ekle özelliği, kağıt tabanlı bilgileri dijital verilere dönüştürüyor.

Microsoft , yeni özelliğin, finansal tablo, çalışma takvimi, görev listesi gibi tablo biçiminde sunulan tüm verileri kapma yeteneğine sahip olduğunu iddia ediyor. Ayrıca herhangi bir ek donanım gerektirmeden verileri kağıttan dijital formata dönüştürmek için yalnızca iPhone’un kamerasını kullanıyor.

Yeni deneyime başlamak için, en son Excel uygulamasını iPhone’unuza yüklemeniz ve ardından Office 365 hesabınızla oturum açmanız gerekiyor. Uygulama, iPhone kameranızı başlatıp ardından içe aktarmak istediğiniz verinin üzerine getirebileceğiniz ekranın altındaki Resimden Veri Ekle düğmesini sağlayacak. Kırmızı sınırla sarılıncaya kadar verilerinizi daraltmanız gerekiyor. Bundan sonra, yakala düğmesine basın. Excel uygulamasında görüntüyü dijital formata dönüştürmeden önce kırpma seçenekleri de olacak.

Microsoft, her iki platform için de bu özelliğin 21 farklı dilde kullanılabileceğini açıkladı. Desteklenen dillerin içerisinde Türkçe de bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu
44 okunma
44 okunma

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Hesabınız çalındıysa Instagram biraz daha güvence sağlayabilir. Sosyal ağ, bir hesabı kurtarmayı kolaylaştıracak ve hırsızların ilk etapta hareketten kurtulmalarını zorlaştıran…

MIT nesneleri görerek hissedebilen robot kolu geliştirdi
43 okunma
43 okunma

MIT nesneleri görerek hissedebilen robot kolu geliştirdi

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Yeni AI, yalnızca nesneye bakarak bir nesneye dokunmanın nasıl hissedeceğini tahmin edebiliyor. Ayrıca, bir nesneye dokunarak oluşturduğu dokunsal verilerden görsel bir…

Almanlar yakında iPhone’larını sanal kimlik kartları olarak kullanabilir
45 okunma
45 okunma

Almanlar yakında iPhone’larını sanal kimlik kartları olarak kullanabilir

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Apple orijinal olarak NFC okuyucusunu iPhone'larda kilitledi. Böylece sadece temassız ödeme kartları için veri formatını destekledi. Bu da Apple Pay'in…

%d blogcu bunu beğendi: