Kapat

iPhone 8’in Kablosuz Şarj Teknolojisine Dair Detaylar Ortaya Çıktı

Anasayfa HABER iPhone 8’in Kablosuz Şarj Teknolojisine Dair Detaylar Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda gelen sızıntılarla birlikte Apple’ın iPhone 8 ile birlikte nihayet kablosuz şarj teknolojisini destekleyeceğini öğrenmiştik ancak tahminler, Apple’ın şimdikilerden çok daha farklı ve gelişmiş bir kablosuz şarj teknolojisiyle karşımıza çıkacağı yönündeydi.

Eylül ayı yaklaştıkça iPhone 8 ile ilgili detaylar bir bir ortaya çıkmaya devam ederken Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8’in kablosuz şarj özelliğine dair detayları paylaştı. Kuo’nun belirttiğine göre Apple, iPhone 8’de özel bir kablosuz şarj teknolojisi kullanmayacak. Apple bu noktada Samsung ve LG gibi rakiplerinin de kullandığı Qi kablosuz şarj teknolojisinden faydalanacak.

Bu da aslında Apple’ın beklentilerin aksine standart bir kablosuz şarj teknolojisi kullanacağını ve Samsung gibi üreticilerin kablosuz şarj standının iPhone 8 ile de çalışacağnı gösteriyor.

Yine ortaya çıkan bilgilere göre iPhone 8 ile ilgili tüm resmi detayları eylül ayında Apple Park’taki Steve Jobs Theatre’da düzenlenecek basın etkinliğinde öğreneceğiz.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir