iPhone 8’in Kablosuz Şarj Desteğine Sahip Olacağı Netleşiyor

Bildiğiniz üzere yazılım geliştiriciler bir süredir Apple’ın yeni akıllı hoparlörü HomePod için yayınlanan geliştirici kitinin içinde yeni iPhone hakkında çeşitli bilgilere ulaşıyor. Hatırlayacağınız üzere daha önce HomePod kodlarında çıkan bir simge, iPhone 8 hakkında çıkan sızıntı iddialarını doğrular nitelikteydi. Şimdi ise geliştiriciler, iPhone 8’in kablosuz şarj desteğiyle geleceğini HomePod kodlarından öğrendi.

Ayırca Okuyun: İPhone 8’in Tasarımı HomePod’un Yazılımına Gizlendi

Aslında bir süredir çeşitli kaynaklarda paylaşılan bilgiler ve Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI analisti Ming-Chi Kuo’nun iddiaları yeni iPhone’da kablosuz şarj ve hızlı şarj desteğinin olacağını gösteriyordu. Şimdi ise HomePod’un kodlarında yer alan bilgiye göre Apple, Samsung ve diğer takiplerinin kullandığı kablosuz şarj standartının aynısını kullanacak ve bu standart yanında hızlı şarj desteğini de beraberinde getirecek.

Her ne kadar bu bilgilerin Apple tarafından HomePod kodlarına gizlendiği öne sürülse de hala birinci ağızdan yapılan resmi bir açıklama yok. iPhone 8 hakkında tüm resmi bilgiler önümüzdeki ay Steve Jobs Theatre’da düzenlenecek basın toplantısıyla duyurulacak.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here