Son bir kaç aydır iPhone 8 olduğu iddia edilen görseller ortaya çıkmıştı. Bu ortaya çıkan görseller ile birlikte artık iPhone 8’in nasıl bir tasarıma sahip olacağı netleşmişti. En son ortaya çıkan iPhone 8’in çizimlerine göre yapılan maket ile çekilen video cihazın muhtemelen bu tasarımlara sahip olacağını bir kez daha doğruluyor.

Sızıntı diyince aklımıza gelen isimlerden OnLeaks tarafından internete yüklenen son video iPhone 8’in çizimlerine göre yapılmış olan maketin en ince ayrıntılarını Full HD çözünürlükte gösteriyor.

Ayrıca videoda iPhone 8’in boyutları bir cetvel yardımıyla ölçülüyor. 143.5 mm uzunluğa, 71.03 mm genişliğe, 7.46 mm kalınlığa, 1.67 mm kamera çıkıntısına sahip iPhone 8; bu ölçülere bakılacak olursa iPhone 7’den daha büyük boyutlarda ve daha kalın olacak. iPhone 7’nin ölçüleri 138.3 x 67.1 x 7.1 mm ölçülerinde iken, iPhone 7 Plus’ın ölçüleri 158.2 x 77.9 x 7.3 mm şeklindeydi.

Tabi bu ölçülerin maket bir telefona ait olduğunu unutmamak gerek, fabrikadan çıkacak cihaz; videodaki cihazla aynı tasarım çizgisinde olabilir fakat tasarım üstünde ufak tefek değişiklikler görülebilir.

iPhone 8 ile ilgili tüm detayları muhtemelen eylül ayında düzenlenecek bir Apple etkinliği ile birlikte öğreneceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here