Geçtiğimiz günlerde Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI analisti Ming-Chi Kuo, Qualcomm’un ekrana dahili parmak izi okuyucu sensörüyle ilgili açıklama yaparak bu teknolojinin henüz yeterli olmadığını ve bu nedenle Apple’ın Qualcomm’a güvenmeyeceğini söylemişti. Bu açıklamalar üzerine Apple’ın parmak izi okuyucuyu ekrana entegre etmeyeceğini ancak yine de ön kısımdaki Touch ID tuşunu kaldıracağını belirten Ming-Chi Kuo, Apple’ın farklı biyometrik güvenlik yöntemleri izleyebileceğini de eklemişti.

Şimdi ise popüler ekonomi yayını Bloomberg, paylaştığı bir raporla birlikte iPhone 8’de kullanılacak güvenlik yöntemleriyle ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Bloomberg’in raporuna göre Apple, iPhone 8 modelinde tıpkı Samsung’un Galaxy S8’de yaptığı gibi yüz tanıma özelliğine ve iris tarayıcıya yer verecek. iPhone 8 için parmak izi okuyucu ise işlevini yitirecek.

Öte yandan şimdilik paylaşılan bilgiler Apple’ın bu teknolojileri Samsung’a göre daha fazla geliştireceğini ve yüz tanıma özelliğinin derinlik algısıyla birlikte basit bir şekilde kırılamayacağını gösteriyor. Elbette şu an için iPhone 8 için resmi bir bilgi söz konusu değil.

Apple’ın yeni telefonu iPhone 8 ile ilgili detayları tahminlere göre eylül ayında yeni Apple Park’ın içindeki Steve Jobs Theatre’da  düzenlenecek basın etkinliğiyle birlikte öğreneceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here