iPhone 8’e Ait Olduğu İddia Edilen Görüntüler Teknoloji Dünyasını İkiye Böldü

13 Haziran 2017
32 Görüntülenme

Başta bugüne kadar Apple hakkında en doğru tahminleri yaparak ‘Apple bilgini’ olarak nitelendiren KGI analisti Ming-Chi Kuo olmak üzere onlarca analist ve araştırma şirketi, Apple’ın bu yıl iPhone 7S’in yanı sıra rakiplerini yakalamak için iPhone 8 modelini de duyuracağını öne sürmüştü. Ayrıca analistlerin ve araştırmacıların açıklamaları bunlarla sınırlı kalmamış, iPhone 8’in ince çerçeveli sadece ahize kısmı ekrandan yer kaplayan bir yapıda olacağı belirtilmişti.

Bir süredir de iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen kimi önemli kaynaklardan paylaşılan kimi de sadece okunma ve gündemde kalma amacıyla onlarca sızıntı paylaşıldı ancak geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinden iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen bir görsel paylaşıldı. Özellikle Galaxy S8 hakkında en doğru sızıntıyı paylaşmasıyla tanıdığımız Benjamin Geskin de Reddit’te ortaya çıkan bu sızıntıyı destekleyerek sızıntı kaynağının telefonlar için dayanıklı koruyucu camlar üreten ünlü bir şirket olduğunu söyledi.

Ayrıca paylaşılan görüntülerde sadece iPhone 8’in ön ve arka paneli değil, aynı zamanda iPhone 7S ve iPhone 7S Plus’ın da arka panelini görebiliyoruz.

Benjamin Geskin yukarıdaki sızıntıyı paylaştıktan bir süre sonra Twitter hesabından kaldırdı. Bu durum üzerine Galaxy S7, iPhone 7, Google Pixel, LG G6 ve Motorola Moto M gibi onlarca cihaza ait birebir görüntüleri aylar öncesinden paylaşarak aslında bir anlamda telefonların nasıl olacağını çok önceden ortaya çıkaran OnLeaks, Geskin’in bu sızıntısıyla alay ederek “Görmek çok eğlenceli, birileri tam da iPhone 7S ile iPhone 7’nin birbirine benzeyeceğini söylerken hızla tweet’i sildi” ifadesini kullandı.

Benjamin Geskin ve OnLeaks’ın bu iki görsel nedeniyle ters düşerken fotoğraftaki sızıntının gerçek modelleri yansıtıp yansıtmadığı muamma. Bu nedenle de aslında bu tarz sızıntı paylaşımlarına pek de ilgi göstermemenizi tavsiye ediyoruz. Zaten Apple, vakti geldiğinde telefonu iyisiyle ve kötüsüyle bizlere sunacak ve biz de yine bu modellerle ilgili sizlere içerikleri ulaştıracağız.

İlginizi çekebilir

League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonu: BAU SuperMassive
OYUN
54 okunma
OYUN
54 okunma

League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonu: BAU SuperMassive

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Türkiye'nin ilk profesyonel e-spor ligi olan League of Legends Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde Kış Mevsimi Finali her yıl olduğu gibi…

Robot Sophia, Serdar Kuzuloğlu’nun evlenme teklifini reddetti
Sektörel
49 okunma
Sektörel
49 okunma

Robot Sophia, Serdar Kuzuloğlu’nun evlenme teklifini reddetti

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Türkiye'de pazarlama ve dijital dünyaya ilişkin önemli konuların gündeme geldiği Marketing Meetup, bu yıl 19 Nisan 2018 tarihinde Uniq İstanbul'da…

Apple, sadece saat satışı yaptığı mağazasını kapatıyor
Giyilebilir Teknolojiler
70 okunma
Giyilebilir Teknolojiler
70 okunma

Apple, sadece saat satışı yaptığı mağazasını kapatıyor

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Sadece teknoloji dünyasının değil akıllı saati Apple Watch ile birlikte saat sektörünün de lider şirketlerinden biri olan Apple, Apple Watch'ın…

Yorum yap