Bu yıl bilindiği gibi iPhone’un 10. Yıldönümü kutlanacak ve herkes de bu sebeple Apple’dan farklı bir cihaz beklentisi içinde. Henüz adı net olarak belli olmasa da, devrimsel özellikler beklenen iPhone 8’e dair söylenti ve istekleri şöyle özetleyebiliriz:

iPhone 8’den ne bekliyoruz?

* iOS 11 işletim sistemi

* 5.8 inç çerçevesiz ekran paneli

* Ekran altına entegre edilmiş Touch ID sensörü

* Apple A11 çipset

* 3GB RAM ve 64-256GB modeller

* Son nesil Intel LTE modem

* Kasa materyalinde iyileştirme

iPhone 8 ne zaman çıkacak?

iPhone 8’in bazı üretim sorunlarından ötürü birkaç ay erteleneceği konuşuluyor fakat yine de telefonun duyurusunu Eylül ayında göreceğimizi düşünüyoruz.

Peki bu gecikme neyden ötürü kaynaklanacak? Çıkan haberlere göre iPhone 8’de OLED ekran kullanılacak ve şu anda firmanın elinde bunlardan yeteri kadar bulunmuyor. Dolayısıyla bazı teknik sorunlar gecikmeye yol açabilir.

Yine farklı analistler telefonun 17 Eylül – 4 Kasım 2017 tarihleri arasında çıkacağını belirtse de, henüz net sayılmaz.

Yeni iPhone’un adı ne olacak?

Her ne kadar şu anda telefona iPhone 8 desek de, bu resmi bir isim değil ve ortada çeşitli söylentiler var. 10. yıldan ötürü telefon adına X takısı ekleneceği dile getilirken, sadece iPhone adıyla da çıkabileceği söyleniyor. Şu anda elde olan 2017 iPhone isim beklentileri şu şekilde;

iPhone 8

iPhone Pro

iPhone Anniversary Edition

iPhone X

iPhone Edition

iPhone 8 fiyatı kaç para olacak?

Açıkçası muammalardan birisi de yeni akıllı telefonun fiyatı fakat iPhone 7’nin dahi pahalı bir fiyatla piyasaya sürüldüğünü hatırlarsak, iPhone 8 hiç de farklı olmayacak. Hatta şu bir gerçek ki, eğer iPhone 8’e OLED ekran ve 3D kamera sistemi gibi yeni özellikler eklenirse, ciddi bir rakam artışı dahi gerçekleşebilir.

Üstelik onuncu yıldan ötürü yeni cihazın kasasının dahi tamamen değişeceği, 32GB modelin kaldırılacağı konuşuluyor. Tüm bunların yanına Türkiye’deki yüksek vergi politikaları da eklenirse, iPhone 8’in neredeyse araba fiyatıyla (!) satılacağını şimdiden tahmin edebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here