Kısa süre içerisinde tanıtılacak olan iPhone’un yeni modellerinde kulaklık girişi kaldırılmıştı. Apple’a karşı büyük tepkiler oluşsa da Apple’a telefonların her yeriyle oynayan Scotty Allen tarafından bir cevap geldi. 

iPhone serisiyle dünyanın her yerinde satış yapan ve trendleri belirleyen Apple, yaptığı diğer radikal değişikliklerle de satış yapmaya devam edecek gibi gözüküyor. iPhone 7 ile standartlaşan 3.5 mm kulaklık girişini kaldıran Apple, çok fazla eleştirilmesine rağmen milyonlarca satılmıştı.

Eleştirilerin odağı olmasına rağmen aynı karara iPhone 8’de de sadık kaldı. Bir çok kullanıcı Apple’ın yapmadığını yaparak kulaklık girişi açmayı düşündüyse de, sonunda birisi bunu gerçekten başardı.

Youtube’da yayın yapan ve akıllı telefonların her yerini kurcalayan Scotty Allen, eski iPhone 6’sından çıkardığı kulaklık girişini zarar vermeden iPhone 7’ye yerleştirdi. 4 ay gibi zamanını alan bu süreçte kırdığı ve zarar verdiği iPhone parçaları için 1000 dolar ödedi.

Alan, telefondaki donanımları ve pili bir miktar yukarı kaldırarak soldaki hoparlör boşluğunda kendine yer açtı. Aynı zaman kulaklığın daha düzgün çalışması için tasarladığı devre kartını da cihaza yerleştirdi. Aslında Alan’ın ispatlamak istediği şey iPhone 7’nin kasasında yeterince yer vardı ve kulaklık girişinin kaldırılmasına gerek yoktu.

Genç adamın mercek altına aldığı 4 haftalık süreci aşağıdaki videodan detaylıca izleyebilirsiniz. Apple’ın yapamadığını yaptığı bu başarılı operasyon için kendisini takdir ediyoruz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here