iPhone 7’ye Gerçekten Çalışan Kulaklık Girişi Yerleştirildi

8 Eylül 2017
126 Görüntülenme

Kısa süre içerisinde tanıtılacak olan iPhone’un yeni modellerinde kulaklık girişi kaldırılmıştı. Apple’a karşı büyük tepkiler oluşsa da Apple’a telefonların her yeriyle oynayan Scotty Allen tarafından bir cevap geldi. 

iPhone serisiyle dünyanın her yerinde satış yapan ve trendleri belirleyen Apple, yaptığı diğer radikal değişikliklerle de satış yapmaya devam edecek gibi gözüküyor. iPhone 7 ile standartlaşan 3.5 mm kulaklık girişini kaldıran Apple, çok fazla eleştirilmesine rağmen milyonlarca satılmıştı.

Eleştirilerin odağı olmasına rağmen aynı karara iPhone 8’de de sadık kaldı. Bir çok kullanıcı Apple’ın yapmadığını yaparak kulaklık girişi açmayı düşündüyse de, sonunda birisi bunu gerçekten başardı.

Youtube’da yayın yapan ve akıllı telefonların her yerini kurcalayan Scotty Allen, eski iPhone 6’sından çıkardığı kulaklık girişini zarar vermeden iPhone 7’ye yerleştirdi. 4 ay gibi zamanını alan bu süreçte kırdığı ve zarar verdiği iPhone parçaları için 1000 dolar ödedi.

Alan, telefondaki donanımları ve pili bir miktar yukarı kaldırarak soldaki hoparlör boşluğunda kendine yer açtı. Aynı zaman kulaklığın daha düzgün çalışması için tasarladığı devre kartını da cihaza yerleştirdi. Aslında Alan’ın ispatlamak istediği şey iPhone 7’nin kasasında yeterince yer vardı ve kulaklık girişinin kaldırılmasına gerek yoktu.

Genç adamın mercek altına aldığı 4 haftalık süreci aşağıdaki videodan detaylıca izleyebilirsiniz. Apple’ın yapamadığını yaptığı bu başarılı operasyon için kendisini takdir ediyoruz.

 

 

İlginizi çekebilir

Huawei P20 Pro en güzel fotoğrafları çekmenizi nasıl sağlıyor?
Mobil
293 okunma
Mobil
293 okunma

Huawei P20 Pro en güzel fotoğrafları çekmenizi nasıl sağlıyor?

Mert Yamak - 20 Temmuz 2018

Leica ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle birlikte mobil fotoğrafçılık deneyiminde en iyi sonuçları vermeyi hedefleyen Huawei P serisi, yapay zekanın yazılımsal…

Microsoft, kimlik avı olaylarında Facebook’u geride bıraktı
Sektörel
163 okunma
Sektörel
163 okunma

Microsoft, kimlik avı olaylarında Facebook’u geride bıraktı

Mert Yamak - 20 Temmuz 2018

Vade Secure'un yeni araştırması, Microsoft'un kimlik hırsızlığı konusunda PayPal ve Facebook'u sollayarak birinci sıraya yerleştiğini gösterdi. Microsoft kimlik avı URL'lerinde…

Instagram hikayelerine artık tepkilerle yanıt verebileceksiniz
Sosyal Medya
170 okunma
Sosyal Medya
170 okunma

Instagram hikayelerine artık tepkilerle yanıt verebileceksiniz

Haber Merkezi - 20 Temmuz 2018

Instagram, Hikayelere emojiler ile tepki verme seçeneğini test etmeye başladı. Instagram kullanıcılarının görüntüledikleri hikayelere, tepkiler özelliğiyle hissettikleri duyguları yansıtabilecek. Facebook,…

Yorum yap