Geçen yıl ekim ayında, iPhone’lar için WhatsApp’a yerel kimlik doğrulama olarak Face ID veya Touch ID kullanma kabiliyeti geleceği bildirilmişti. Bu, özellik bugün nihayet kullanıma sunuldu. 2.19.20 sürüm numaralı güncellemeyle bu özelliğe sahip olabilirsiniz.

Bununla iOS kullanıcıları, uygulamayı açmak için biyometrik kimliği zorunlu kılıyor. Ancak uygulama içindeki sohbetlerde çalışmıyor. Sadece uygulamanın kendisi kilitleniyor.

Touch ID ve Face ID özelliğini etkinleştirmek için önce App Store’dan WhatsApp’ı en son sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Yazılımın en son sürümü yüklendikten sonra, Ayarlar > Hesap > Gizlilik bölümüne gidin ve alttaki “Ekran Kilidi” düğmesine dokunun. Telefonunuza bağlı olarak Touch ID veya Face ID seçeneğini göreceksiniz. Daha sonra zamanlama için gerekli seçeneklerden birine tıklayın.

Hızlı yanıtların ve bildirimlerin hala kilitlenmeden kullanılabileceğini belirtelim. Bu nedenle kimlik doğrulama yalnızca uygulamayı başlatırken gerekli olacak. Bunun dışında, en son güncellemeyle ek bir özellik yok. Ayrıca, aynı özellik henüz Android için mevcut değil.

Paylaş