iOS için WhatsApp’a Touch ID ve Face ID kimlik doğrulaması geldi

iOS için WhatsApp’a Touch ID ve Face ID kimlik doğrulaması geldi. Bu Uygulamaya ek bir güvenlik katmanı yerleştiriyor ancak bireysel sohbetlerde çalışmıyor.

4 Şubat 2019
375 Görüntülenme

Geçen yıl ekim ayında, iPhone’lar için WhatsApp’a yerel kimlik doğrulama olarak Face ID veya Touch ID kullanma kabiliyeti geleceği bildirilmişti. Bu, özellik bugün nihayet kullanıma sunuldu. 2.19.20 sürüm numaralı güncellemeyle bu özelliğe sahip olabilirsiniz.

Bununla iOS kullanıcıları, uygulamayı açmak için biyometrik kimliği zorunlu kılıyor. Ancak uygulama içindeki sohbetlerde çalışmıyor. Sadece uygulamanın kendisi kilitleniyor.

Touch ID ve Face ID özelliğini etkinleştirmek için önce App Store’dan WhatsApp’ı en son sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Yazılımın en son sürümü yüklendikten sonra, Ayarlar > Hesap > Gizlilik bölümüne gidin ve alttaki “Ekran Kilidi” düğmesine dokunun. Telefonunuza bağlı olarak Touch ID veya Face ID seçeneğini göreceksiniz. Daha sonra zamanlama için gerekli seçeneklerden birine tıklayın.

Hızlı yanıtların ve bildirimlerin hala kilitlenmeden kullanılabileceğini belirtelim. Bu nedenle kimlik doğrulama yalnızca uygulamayı başlatırken gerekli olacak. Bunun dışında, en son güncellemeyle ek bir özellik yok. Ayrıca, aynı özellik henüz Android için mevcut değil.

İlginizi çekebilir

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu
52 okunma
52 okunma

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu

Onur Binay - 20 Nisan 2019

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romana taşıdı. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the world”…

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?
62 okunma
62 okunma

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?

Onur Binay - 20 Nisan 2019

Akıllı telefonlardan kameralara hatta bilgisayarlara kadar birçok farklı ürünün fiyatı Dubai’de ne kadar gelin hep birlikte görelim.... Yurtdışı seyahatlerinden dönerken…

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz
68 okunma
68 okunma

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz

Onur Binay - 19 Nisan 2019

Huawei, geçtiğimiz yıl kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nden ahizeyi çerçeveden ayıran bir teknoloji için patent aldı.…

%d blogcu bunu beğendi: