iOS 12 ile Apple’ın odağının büyük kısmı performans üzerineydi. Siri, temel uygulamalar, ARKit 2, Animoji, Memoji ve daha birçok konuda güncellemeler de vardı. iOS 13 birkaç ay sonra açıklanacak. Ancak nasıl görüneceğini merak ediyorsanız, sizi şaşırtacak bir videoya sahibiz. Bu, iOS 12 ile ilgili sevdiğimiz her şeyi alıp geliştiriyor.

Konsept videosu daha önce Windows 95, Windows XP, Windows 7’nin güncellenmiş versiyonları ve Windows 11 için benzer videolar hazırlayan Türk YouTuber Kamer Kaan Avdan’dan geliyor. Bu, Avdan’ın tasarım becerilerini iOS’a ilk kez getirdiği bir durum değil. Daha önce iOS 12 için de bir konsept video hazırladı ve iOS 6’yı modern cihazlar için yeniden tasarladı.

Avdan’ın konsept tasarımında yenilenen uygulama ikonları, yenilenen Apple Music, Karanlık Mod, dinamik uygulama ikonları, çoklu uygulama desteği, Always-On Display, çoklu kullanıcı desteği gibi yeni ve çoğu kullanıcı tarafından istenen özellikler yer alıyor. Ayrıca “her zaman açık” modunu ve kolay geçiş yapılabilen birden fazla kullanıcı hesabını da veriyor.

Aşağıdaki videoyu izleyin ve iOS 13 konsepti ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın. iOS 12’ye tercih eder misiniz?

Paylaş