Apple, iOS 13 public beta ve iPadOS public beta sürümlerini yayınladı. İsteyen kullanıcılar, iOS 13 ve iPadOS ile gelen yenilikleri mevcut iPhone ve iPad’lerinde test edebilirler.

Apple, 3 Haziran’da WWDC 2019 sonrası iOS 13 ve iPadOS’in ilk beta sürümlerini geliştiriciler için yayınlamıştı. Şimdiyse iOS 13 public beta ve iPadOS public beta geldi.

iOS 13 ve iPadOS cihazlara özel ek yenilikler getiriyor. Koyu Mod buradaki en büyük değişiklik. Bu sayede Apple’ın ön yüklü olarak uygulamalarındaki beyaz arka planı siyah yapabiliyorsunuz.

iOS 13 ile birlikte QuickType klavyenin yerini QuickPath adlı klavye alıyor. Bu özellik sayesinde Android klavyelerinde olduğu gibi parmağınızı klavyeden kaldırmayıp sürükleyerek yazı yazmanıza izin veriyor.

Arkadaş Bul ve iPhone’umu Bul uygulamaları, Bul adıyla tek bir yerde toplandı. Fotoğraflar uygulamasındaki düzenleme araçları da yeniden elden geçirildi. Memoji çıkartmaları da iOS 13 ve iPadOS’in yenilikleri arasında yer alıyor.

NOT: Apple, iOS 13 Beta’nın kurulum dosyasını 3.75 GB olarak boyutunda.  iOS 13 Public Beta şu an test aşamasında olduğundan pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Kurmadan önce pek çok problem yaşayabileceğinizin bilincinde olun ve size tavsiyemiz birincil telefonunuza bunu kurmamanız.

Paylaş