Bildiğiniz gibi Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 11 işletim sisteminin geliştiricilere sunulan yeni beta sürümü iOS 11 Developer beta 3’ü yayınlamış, yeni beta sürümüyle birlikte geliştirici sürümüne eklenen ancak hiçbir işlevi olmayan “yayın başlat” seçeneğini Kontrol Merkezi’ne dahil etmişti.

Ayrıca Okuyun: Apple, Okula Dönüş Kampanyası ile Ücretsiz Beats Kulaklık Verecek!

Birçok kişi bu seçeneğin AirPlay’i hızlı kullanmak için eklendiğini düşünse de Kontrol Merkezi’nden zaten AirPlay’in kolaylıkla kullanılabiliyor olması, “yayın başlat” butonuyla ilgili farklı soruları akıllara getirdi. The Next Web ise bu özelliğin cihaz ekranını canlı yayınlamanızı sağlayacak bir buton olduğunu söylüyor.

The Next Web editörlerinin paylaştığı bilgilere göre Apple, iOS 11 ile birlikte cihazdan canlı yayın yapma özelliğini getirecek. Böylelikle kullanıcılar iPhone ya da iPad’lerinin ekranını canlı olarak yayınlayabilecek.

Peki bu özellik ne işe yarayacak?

Bildiğiniz gibi bir süredir iPhone ve iPad’lerde dahili olarak ekran kaydetme özelliği bulunuyor ancak bu özellik ağırlıklı olarak oyun videosu çeken kişilere hitap ediyor. Yeni ekran canlı yayını özelliği ise iş dünyasını hedefleyerek birey ya da grupların kendi içinde cihazlarının ekranından canlı yayın yaparak çeşitli dosyaları göstermesini ya da bazı uygulamaların takibinin detaylı anlatılmasını sağlayacak.

Yeni iOS 11’in eylül ayında iPhone 8’in tanıtılmasıyla birlikte piyasaya çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here