Bildiğiniz gibi Apple, geçtiğimiz gün düzenlediği WWDC 2017 kapsamında iOS’in sürümü iOS 11’i resmi olarak duyurdu. iOS 11’in duyurusunun ardından yeni nesil iPhone ve iPad’lerin güncellemeyi kesin olarak alacağı bilinse de özellikle bazı modellerin güncelleme alıp almayacağı konusunda kullanıcılar şüphe duyuyor. Peki iOS 11 güncellemesini hangi cihazlar alacak?

iPhone: iPhone 7 / 7 Plus, iPhone 6S / 6S Plus, iPhone 6 / iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5S,
iPad: tüm iPad Pro modelleri, iPad 2017, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3
iPod: 6. nesil iPod touch

Apple, 32-bit desteğini kesti

iOS 11 sürümüyle birlikte Apple, tam anlamıyla 32-bit işlemcilere sahip iPhone modellerine verdiği desteği kestiğini açıkladı. Bundan böyle iOS sürümünün sadece 64-bit cihazları destekliyor olması, iPhone 5S öncesi tüm iPhone modellerinin artık hiçbir şekilde iOS güncellemesi almayacağı anlamına geliyor.

iPhone 5S’in son güncellemesi olacak

Yaklaşık dört yıl önce piyasaya çıkan iPhone 5S modeli, artık yeni iOS sürümleriyle birlikte çeşitli problemler oluşturmaya başlamıştı. Birçok yeniliğin eklendiği iOS 11 ile birlikte de iPhone 5S’in beklenenden daha fazla kasma ve donma gibi problemler yaşaması, buna bağlı olarak da Apple’ın iPhone 5S için yayınladığı son güncellemenin iOS 11 olacağı konuşuluyor.

Güncelleme ne zaman geliyor?

İlk etapta geliştiriciler için beta olarak yayınlanan iOS 11’in ilerleyen günlerde halka açık betası yayınlanacak. iOS 11 tam anlamıyla eylül ayında yeni iPhone’un duyurulmasıyla birlikte hayatımıza girecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here