Warning: getimagesize(/homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/uploads/2016/09/iOS-10-Gıf-arama.png): failed to open stream: No such file or directory in /homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/plugins/mashsharer/includes/header-meta-tags.php on line 270

iOS 10’un GIF Aramalarıyla Başı Dertte


Apple’ın cinsellik ve şiddet karşıtı duruşu herkes tarafından biliniyor. iOS 10 ile birlikte Apple’ın baş etmesi gereken yeni sorunlar ortaya çıktı. Kullanıcılar, GIF aramasında huge(dev) kelimesini arattığında karşısına pornografik görüntüler çıkmıştı. Bir başka kullanıcı yine GIF aramasında butt(popo) kelimesini arattığında karşısına My Little Ponny karakterine ait erotik görüntüler çıktı.

Ayrıca sub kelimesini aratan kullanıcılar, Mortal Kombat karakteri olan Sub Zero’nun şiddet içerikli görüntüleriyle karşılaştılar. Kullanıcılar bu durumu Apple’a hemen bildirdi ve bu sözcükler kara listeye eklendi. Böylece bu kelimeleri aratan kullanıcılar bir sonuç alamadı.

iOS 10, çıktığı günden bu yana çok fazla olumsuz yorumlara maruz kaldı. Apple’ın hızlı sorun çözme sistemi kötü eleştirileri durdurabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar

yorum

What's Your Reaction?

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iOS 10’un GIF Aramalarıyla Başı Dertte

Giriş Yap

Captcha!
Don't have an account?
Kaydol

Şifremi Unuttum

Back to
Giriş Yap

Kaydol

Captcha!
Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Image