Warning: getimagesize(/homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/uploads/2016/09/iOS-10-Gıf-arama.png): failed to open stream: No such file or directory in /homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/plugins/mashsharer/includes/header-meta-tags.php on line 270

iOS 10’un GIF Aramalarıyla Başı Dertte


Apple’ın cinsellik ve şiddet karşıtı duruşu herkes tarafından biliniyor. iOS 10 ile birlikte Apple’ın baş etmesi gereken yeni sorunlar ortaya çıktı. Kullanıcılar, GIF aramasında huge(dev) kelimesini arattığında karşısına pornografik görüntüler çıkmıştı. Bir başka kullanıcı yine GIF aramasında butt(popo) kelimesini arattığında karşısına My Little Ponny karakterine ait erotik görüntüler çıktı.

Ayrıca sub kelimesini aratan kullanıcılar, Mortal Kombat karakteri olan Sub Zero’nun şiddet içerikli görüntüleriyle karşılaştılar. Kullanıcılar bu durumu Apple’a hemen bildirdi ve bu sözcükler kara listeye eklendi. Böylece bu kelimeleri aratan kullanıcılar bir sonuç alamadı.

iOS 10, çıktığı günden bu yana çok fazla olumsuz yorumlara maruz kaldı. Apple’ın hızlı sorun çözme sistemi kötü eleştirileri durdurabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

iOS 10’un GIF Aramalarıyla Başı Dertte

log in

Captcha!
Üye olmak ister misin?
sign up

reset password

Geri
log in

sign up

Captcha!
Geri
log in
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Video
Image