https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

iOS 10’un GIF Aramalarıyla Başı Dertte

Apple’ın cinsellik ve şiddet karşıtı duruşu herkes tarafından biliniyor. iOS 10 ile birlikte Apple’ın baş etmesi gereken yeni sorunlar ortaya çıktı. Kullanıcılar, GIF aramasında huge(dev) kelimesini arattığında karşısına pornografik görüntüler çıkmıştı. Bir başka kullanıcı yine GIF aramasında butt(popo) kelimesini arattığında karşısına My Little Ponny karakterine ait erotik görüntüler çıktı.

Ayrıca sub kelimesini aratan kullanıcılar, Mortal Kombat karakteri olan Sub Zero’nun şiddet içerikli görüntüleriyle karşılaştılar. Kullanıcılar bu durumu Apple’a hemen bildirdi ve bu sözcükler kara listeye eklendi. Böylece bu kelimeleri aratan kullanıcılar bir sonuç alamadı.

iOS 10, çıktığı günden bu yana çok fazla olumsuz yorumlara maruz kaldı. Apple’ın hızlı sorun çözme sistemi kötü eleştirileri durdurabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Paylaş