Apple’ın istatistiklerine göre iOS cihazlarının %76’sına iOS 10 yüklenmiş durumda.

Evet bildiğimiz gibi iOS 10’un tam sürümü yayınlanalı neredeyse 4 ay oldu. Kilit ekranından mesajlar uygulamasına kadar değişen ve yeni özellikler eklenen bir sürüm oldu. Yayınlandığından beri birçok sorunla da karşılaştı ve birçok kullanıcı da karşılaştıkları sorunlardan dolayı şikayetçi oldular. Apple’da bununla alakalı hata düzeltmelerinin bulunduğu ara sürümler yayınladı. Yeni yayınlanan istatistiklere göre iOS 10 kullanımı artmış durumda.

iOS 9’un çıkışından bir hafta sonra %43,57‘lik bir kullanım oranına ulaşmıştı. Daha sonra stabilite sorunlarının düzeltilmesiyle, iOS 9 yayınlandıktan 1 ay sonra %66.7‘sine yüklenmiş bir hale geldi. Şimdi ise cihazların 3’te 2’sinden fazlasının yani %76’sı iOS 10’a geçmiş durumda ve iOS 9 sürümünün de %18 civarlarında kullanım oranı olduğu söyleniyor. iOS 8 ve alt sürümleri için de %8’lik bir oran bulunuyor.

Bu istatistiğe göre iOS 10 sürümün artık kullanıcılar tarafından daha çok benimsendiği anlaşılıyor.

iOS 10, iPhone 5 ve sonrası, iPad mini 2 ve üstü ve 6. nesil iPod touch ile uyumlu halde. Tabiki Apple’ın en yeni cihazı olan iPhone 7 için olan güncellemelerinde daha farklı özellikler eklenebiliyor. Yakın zamanlarda hata düzeltmelerinin bulunduğu iOS 10.2.1 sürümü de yayınlanacak. iOS 10.3 sürümü için de beta sürümlerine başlanacağı söyleniyor.

Paylaş