IOS 10 Downgrade Kılavuzu

24 Eylül 2016
23 Görüntülenme

iOS 10 ile yavaşlama veya farklı sorunlar yaşayan kullanıcıların iOS 9.3.5’e nasıl geri döneceklerini açıkladık.

Apple şu an için iOS 10’dan iOS 9.3.5’e geri dönüşe izin veriyor fakat marka politikası gereği bir noktada kullanıcılar geri dönüş gerçekleştiremeyecek ve ya bulundukları sürümde kalacak yada iOS 10’a güncellemek zorunda kalacak.

Önemli not: Geri dönüş yapmadan önce iTunes aracılığıyla cihazınızın yedeğini aldığınızdan emin oldun. Eğer elinizde iOS 9.3.5 ile uyumlu olmayan bir yedek varsa geri dönüş işleminin ardından cihazınız fabrika ayarlarına dönecektir.

iOS 9.3.5’e Geri Dönüş

Geri dönüş işlemini iTunes ile Mac ve Windows PC’lerde yapabilirsiniz.

  • Her şeyden önce cihazınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.
  • Cihazınıza uygun iOS 9.3.5 ISPW dosyasını indirinipsw-file-icon
  • iTunes’i açın.
  • Geri dönüş yapacağınız cihazı bilgisayara bağlayın.downgrade-ios-10-with-itunes
  • iTunes’de yer alan ‘Özet’ menüsünden ‘iPhone’a geri yükle’ butonuna; Windows için Shift tuşuna basarak, Mac için Option(cmd) tuşuna basarak tıklayın.
  • İndirdiğiniz konumdan iOS 9.3.5 ISPW dosyasını gösterin.

Bu adımdan sonra iTunes sizi telefonunuzun tamamen silineceği konusunda uyaracaktır. Bu durumda cihaz içerisindeki tüm kişisel bilgileriniz ve medya dosyalarınız silinecek, cihaz fabrika ayarlarına döndürülecektir. En başta bahsedilen iOS 9.3.5 uyumlu yedek bu yüzden çok önemli. Eğer iOS 9.3.5 uyumlu bir yedeğiniz yoksa da iOS 10 yedeği alarak bilgilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz. Böylece ulaşılabilir kılmış olursunuz.

Yukarıda bahsi geçen metod, iOS 10 Beta sürümlerinden bu yana farklı kullanıcılarda veri kayıplarına yol açsa da bu geri dönüşün en sağlıklı yöntemlerinden biri. Tamamen sağlıklı bir geri dönüş istiyorsanız iOS 9’dan kalma bir yedeğinizin olması gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
61 okunma
Donanım
61 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor
Mobil
209 okunma
Mobil
209 okunma

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Microsoft'un geliştirmek için yoğun çaba harcadığı ancak uygulama yetersizliği başta olmak üzere çeşitli sıkıntılar nedeniyle devam ettiremediği mobil işletim sistemi…

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!
Mobil
244 okunma
Mobil
244 okunma

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Bir süre önce Honor 7X ve Honor 9 Lite modelleriyle Türk akıllı telefon pazarına giriş yapan Huawei'nin alt şirketi Honor,…

Yorum yap