Intel'Compute Card', eski teknolojileri işlevsel hale getirerek tüketici teknolojisinde devrim yaratabilir.

Bu nedir?

Compute Card aslında tam bir bilgisayar, bellek, depolama, çeşitli giriş / çıkış seçenekleri ve kablosuz bağlantı. Oyun oynamaktan ve e-postayı kontrol etmek yerine, Intel'in en yeni ürünü,  bir evdeki elektronik eşyalara kusursuz bir geçiş yolu öneriyor.

BANA TEKNOLOJI VER

Üreticiler performans ve fiyatlama ihtiyaçları için uygun kartı seçtikten sonra, tüketicinin cihaz içindeki bir kartı değiştirerek kısa vadeli eskimeye karşı dayanabilecek bir öğesi vardır. Örneğin, HDR'a sahip yeni bir 4k televizyon, on yıl kadar kolay sürebilir, ancak içinde bulunan işleme donanımı sadece birkaç yıl öncesine tarihlenmeye başlayabilir. Şimdi, yeni bir kart takın ve istediğiniz kadar 4k nın keyfini çıkarın.

Ve sadece televizyonlar için değil. Intel'in küçük bilgisayarı aletlerden ticari ekipmanlara kadar geniş bir kullanım ömrüne sahiptir.

Neden Fark Eder?

Son birkaç yıldır  tüm "aptal" cihazları hayatımızın her alanına bağlayan (akıllı) cihazlarla değiştiriyoruz. Çoğumuz cihazları daha uzun süre tutmaya çalışıyoruz. Kredi kartı boyutundaki bir bilgisayardan gelen donanım yükseltmesiyle hâlâ iyi çalışmakta olan eski cihazları yine 'yeni' hissetme özelliği, harcamaları azaltabilir ve tüketicilere cihazlarını daha uzun süre mutlu tutmalarına neden olabilir.

Ne Zaman Gelecek?

Intel, kartını '2017 yılının ortasında' Dell ile bir dizi ortaklık vasıtasıyla serbest bırakmayı planlıyor