Intel & ESL Türkiye 2017 Ulusal Şampiyonası Duyuruldu

20 Haziran 2017
42 Görüntülenme

Intel ve ESL işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez CS: Go ve Dota 2 oyuncularının yarışacağı bir ulusal e-spor ligi düzenlenecek. Oyunların her biri için 16’şar takımın yarışacağı Intel & ESL Türkiye 2017 Ulusal Şampiyonası tam 5 ay sürecek ve yarışmacılar toplam 170.000 TL ödül ile buluşacak.

E-spor etkinliklerini ulusal boyuta taşıyarak bu konuda Türkiye’nin potansiyelini değerlendirmeyi hedefleyen lig, Türkiye’den dünyaya açılabilecek biryetenek havuzu oluşturarak ülkemizi temsil edebilecek e-spor takım ve oyuncularını da uluslararası arenaya taşıyacak.

Intel ve ESL İş Ortaklığı

Intel, ESL ile en kapsamlı e-spor iş ortaklığını duyurdu. Bu işbirliğiyle birlikte, ESL’nin globalçapta teknik partneri haline gelen Intel, ESL’nin amatör ve profesyonel düzeyde tüm aktivitelerinde teknoloji sağlayıcısı olacak.

Bu aktiviteler ESL Play ve ESEA gibi çevrimiçi rekabet platformlarını, ülkelerdeki ulusal şampiyonları, ESL ONE, ESL Pro League ve Intel Extreme Masters gibi çok büyük çaplı etkinlikleri de kapsayacak.

E-spor dünyasında ve oyun ekosisteminde 15 yıldan fazla bir süredir başarıyla faaliyet gösteren Intel, bu alandaki yatırımları çerçevesinde oyun ve oyuncu deneyimini bir sonraki seviyeye taşımanın yollarını arıyor. Bu noktada; Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik (VR ve AR),  yeni gelişmeler olarak öne çıkıyor. Intel, şu an daha geniş ve zengin bir e-spor deneyimi sunabilmek adına VR deneyimi sunulmasına yardımcı olabilecek teknolojik altyapıya sahip konumda.

 

İlginizi çekebilir

Huawei, P20 Pro ile çektiği 23 Nisan klibinde Barış Manço’yu anıyor
Sektörel
12 okunma
Sektörel
12 okunma

Huawei, P20 Pro ile çektiği 23 Nisan klibinde Barış Manço’yu anıyor

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketleri, Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı…

Flickr geri mi dönüyor?
Yazılım ve Uygulamalar
22 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
22 okunma

Flickr geri mi dönüyor?

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Fotoğraf paylaşım sitesi SmugMug, Flickr’ı Yahoo’dan satın aldı. Flickr, bu satın almanın ardından tekrar eskisi gibi en beğenilen bir uygulama…

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
73 okunma
Donanım
73 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Yorum yap