Intel ve ESL işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez CS: Go ve Dota 2 oyuncularının yarışacağı bir ulusal e-spor ligi düzenlenecek. Oyunların her biri için 16’şar takımın yarışacağı Intel & ESL Türkiye 2017 Ulusal Şampiyonası tam 5 ay sürecek ve yarışmacılar toplam 170.000 TL ödül ile buluşacak.

E-spor etkinliklerini ulusal boyuta taşıyarak bu konuda Türkiye’nin potansiyelini değerlendirmeyi hedefleyen lig, Türkiye’den dünyaya açılabilecek biryetenek havuzu oluşturarak ülkemizi temsil edebilecek e-spor takım ve oyuncularını da uluslararası arenaya taşıyacak.

Intel ve ESL İş Ortaklığı

Intel, ESL ile en kapsamlı e-spor iş ortaklığını duyurdu. Bu işbirliğiyle birlikte, ESL’nin globalçapta teknik partneri haline gelen Intel, ESL’nin amatör ve profesyonel düzeyde tüm aktivitelerinde teknoloji sağlayıcısı olacak.

Bu aktiviteler ESL Play ve ESEA gibi çevrimiçi rekabet platformlarını, ülkelerdeki ulusal şampiyonları, ESL ONE, ESL Pro League ve Intel Extreme Masters gibi çok büyük çaplı etkinlikleri de kapsayacak.

E-spor dünyasında ve oyun ekosisteminde 15 yıldan fazla bir süredir başarıyla faaliyet gösteren Intel, bu alandaki yatırımları çerçevesinde oyun ve oyuncu deneyimini bir sonraki seviyeye taşımanın yollarını arıyor. Bu noktada; Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik (VR ve AR),  yeni gelişmeler olarak öne çıkıyor. Intel, şu an daha geniş ve zengin bir e-spor deneyimi sunabilmek adına VR deneyimi sunulmasına yardımcı olabilecek teknolojik altyapıya sahip konumda.

 

Paylaş