Instagram Hikayelerine eklenen yeni çıkartmayla kullanıcılar, çok sayıda takipçinin katıldığı grup sohbetleri başlatabilecek.

Instagram’nın en yeni Hikayeleri etiketi, insanların takipçilerinden yeni bir grup sohbetine katılmalarını istiyor ve daha sonra buraya kimlerin katılabileceğini seçme gücü veriyor. Sohbet etiketi adı verilen yeni özellik, anketler, soru kutuları, bahsedenler, konumlar, hashtag’ler ve geri sayımlar da dahil olmak üzere Instagram’da Hikayeler’e getirdiği birçok başka etiketi birleştiriyor. Sohbet etiketinin kullanımı ise basit.Instagram, bir şey hakkında veya bir şeyler yapmak için büyük bir grup konuşması yapmak isteyen insanlar için bunu bir çözüm olarak konumlandırıyor.

Birisi hikayesine bir sohbet etiketi yerleştirirse, kişiler sohbete erişmek için etikete dokunabilir. Grup sohbeti, Instagram’ın gelen kutusunda açılacak sohbet ekranı üzerinde gerçekleştirilecek. Kişiler daha sonra yeni sohbete kimleri eklemek istediklerini de seçebilecek. Bu sohbeti istedikleri zaman da sonlandırabilirler.

Bu özellik, Instagram’da gerçek arkadaşlarıyla etkileşime giren insanlar için tasarlandı. Influencer’ların aracı nasıl kullanacakları belli değil. Hayranlarıyla bir konuşma başlatabilirler ama bu biraz garipleşebilir.

Paylaş