Instagram, web sürümündeki sayfaların çok daha hızlı açılmasını sağladı. Fotoğrafların yüklenme hızını %25 artıran Instagram, profil ya da sayfa açma hızlarını da %56 hızlandırdı.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Instagram, sosyal medya platformu pazarında rekabet edebilmek için kadrosuna birçok özellik ekledi. Snapchat gibi yeni gelenler de buna istinaden platformuna çekici özellikler ekledi. Hikayeler ve doğrudan mesajlaşma bunlara verilebilecek en büyük özelliklerden ikisi.

Bu özellikler Instagram ile daha iyi bir deneyime katkıda bulunurken, web uygulaması için yükleme sürelerinin arttırdı. Instagram web sitesini her açtığınızda internet bağlantınız üzerinden gelen yükün eskisinden çok daha büyük olduğunu fark ettiğinizde bu anlaşılıyor.

Instagram yükleme sürelerini iyileştirmek ve web uygulamasının daha hızlı bir şekilde yüklenmesine yardımcı olmak için birkaç değişiklik yaptı. Bu değişiklikler, yükleme optimizasyonu ve ön yükleme gibi teknikleri içeriyor.

Bu değişiklikler aslında web uygulamasının yüklenme hızında fark yarattı. Fotoğrafların yüklenme süresi artık % 25 daha hızlı ki bu gerçekten de önemli bir gelişme. Profil ya da sayfa açma hızları da %56 hızlandırıldı.

Facebook’un geçtiğimiz aylarda FTC ve benzeri kurumlarla olan tartışmaları sonucunda itibarını yavaş yavaş kaybetmesiyle birlikte sosyal medya devi, Instagram’ın omuzlarından yük almasını hedefliyor. Kullanıcıları kendisine çekebilecek her türlü özelliği uygulamasına eklemeye çalışan platform, farklı gelişmelerle birlikte rekabetin en tepesindeki isim olmak için çalışıyor.

Paylaş