İlk kez 2010 yılında fotoğraf paylaşım ağı olarak hayata geçen Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolar karşılığında satın alınmış ve kısa sürede dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri haline gelmişti. Bu satın almayla birlikte Instagram kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, Instagram’dan sorumlu yöneticiler olarak Facebook’ta çalışmaya devam etmişti.

Son dönemlerde Facebook’un adının anıldığı skandallar nedeniyle Facebook yönetimiyle ters düştüğü iddia edilen Instagram kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, Facebook’taki mevcut pozisyonlarından ayrıldıklarını açıkladı.

“Yeni şeyler keşfedeceğiz”

Facebook’un aldığı yönetimsel kararlardan rahatsız oldukları için işten ayrıldıkları iddia edilen Instagram kurucuları Systrom ve Krieger, konuyla ilgili yaptıkları ufak açıklamada bu iddiaları yalanlar nitelikte söylemlerde bulundu. İkili, Facebook’tan ayrılma nedenlerini artık Instagram’da her şeyin rayına oturduğu ve yeni şeyler keşfetmek istemelerine bağladı.

Kevin Systrom ve Mike Krieger’in Instagram yönetiminden ayrılmasıyla birlikte yerlerine hangi isimlerin atanacağı ise henüz bilinmiyor.

Paylaş