Colorful smooth color gradient Background , Wallpaper. Vector illustration

Sadece fotoğraf ve video paylaşımıyla kendini diğer sosyal ağlardan çok daha farklı bir noktada konumlandıran Instagram’ı aslında diğer sosyal ağlardan ayıran en önemli özelliği kullanıcı etkileşimi en yükske sosyal ağ olması.

Instagram’ın algoritmasıyla birlikte takip ettiğiniz kişilerinin gönderilerini kolaylıkla görebiliyor ve sadece iki kez dokunarak gönderiyi beğenebiliyorsunuz. Hal böyle olunca da gönderilerdeki etkileşim rakamları artıyor ve diğer kullanıcılar da kendi profillerinin etkileşimlerini arttırmak için popüler gönderilerin altında gereksiz mesajlar atıyor. Bu mesajlarda ‘geri takip et’ gibi ifadelerin yanı sıra dikkat çekmek için yapılan uygunsuz yorumlarla da kullanıcılar karşılaşabiliyor.

Özellikle markaların fazlasıyla şikayetçi olduğu bu durumun önüne geçmek isteyen Instagram, gereksiz yorumlar için bir algoritma geliştirdiğini duyurdu. Instagram’ın bu algoritmasıyla birlikte yapılan yorumlar süzgeçten geçirilecek ve eğer siz bu özelliği aktif ettiyseniz Instagram, sizin yerinize uygunsuz yorumları otomatik olarak temizleyecek.

Şimdilik test sürecinde olan bu özelliğin yakın zamanda Instagram kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here