Instagram, kullanıcılarına daha yakın bir arkadaş grubuna gönderilebilecek hikayeler oluşturma seçeneği sunmaya başladı. 

“Yakın Arkadaşlar” adlı özellik, kullanıcıların yalnızca seçtikleri takipçileri görmek için “kişisel” hikayeler göndermelerine olanak tanıyor. Kullanıcılar, istedikleri zaman bu listeye takipçi ekleyip ve kaldırabiliyor.

Instagram hikayeleri kendinizi ifade edip günlük anları paylaşabileceğiniz bir yer haline geldi. Ancak toplum ve topluluk büyüdü ve bazen paylaşmak istediğiniz şey herkesle paylaşmak istediğiniz şeyler olmayabiliyor. Yakın Arkadaşlar ile daha kişisel anları seçtiğiniz küçük bir grupla paylaşma esnekliğine sahip olabileceksiniz.

Kullanıcılar, profillerine giderek ve yan menüden “Yakın Arkadaşlar” a dokunarak kullanıcıları listeye ekler. Hikayelerini gönderirken, yalnızca bu listedeki kişilerle paylaşma seçeneğini görecekler. Eğer takipçilerinden biri onları bir listeye eklediyse, hikayeleri görüntülerken yeşil bir rozet görünecektir. Ayrıca yeşil bir halka, profil fotoğraflarını hikayeler bölümünde de daire içine alır.

Yakın Arkadaşlar global olarak kullanıma sunuldu ve iOS ve Android için Instagram’ın en son sürümü üzerinde bulunuyor.

Şimdi nasıl bir polemik çıkacak? Beni yakın arkadaşlarının arasına aldın almadın… Beni o listeden çıkardın çıkarmadın. Yakın arkadaşlarının arasına gazeteci almış ki haberleri yayınlanabilsin. Haber olabilecek fotoğrafları herkesin görebileceği yerden değil de sadece yakın arkadaş listesinden paylaş ki haber değeri olsun…

Bunların hepsini göreceğiz yakın zamanda…

Paylaş