Instagram’da milyarlarca aktif kullanıcı var ve algoritması, daha fazla kişiye ulaşmak için bazı açık kapılar bırakıyor. Bu arada algoritme doğrulanmamış olmasına rağmen, oldukça basit görünüyor.

Instagram’da 564 bin takipçisi bulunan Courtney Quinn adlı influencer, Instagram’da kullanıcı etkileşim seviyesini artırmak için yeni bir yol buldu.

Quinn, Instagram’daki silinmiş bir yayında, platformun yerleşik filtrelerini kullanan yayınlara öncelik verdiğini gösteriyor. Quinn, bu durumu açıklarken, fotoğraflarına yüzde 2 Instagram filtresi uyguladığını ve bu filtrelerin fotoğrafı değiştirmese de erişimi artırdığını açıkladı.

Instagram, kendi filtrelerini kullanmanın aslında bir gönderinin erişimini arttırıp arttırmayacağını doğrulamadı. Quinn’in bir takipçisi, ‘Lark’ filtre kullanıp filtre kuvvetini %2’ye ayarladığında uzun süredir hesabıyla etkileşime girdiğini görmediği kullanıcıların etkileşimde olduğunu gördüğünü söyledi.

Bir diğer tavsiye ise fotoğrafların parlaklık seviyesinin uygulama içerisinde çok hafif artırılması yönünde oldu. Bu tavsiyeyi yapan kişi, bu gönderilerin ‘her zaman daha iyi sonuç veriyor gibi durduğunu’ söyledi.

Paylaş