Instagram’da beğeni rekoru kıran ‘yumurta’nın arkasında kim var?

World_Record_Egg isimli hesap, Instagram’ın beğeni rekorlarını alt üst etmişti. İşte bu yumurtanın adı Eugene, yaratıcısı ise Chris Godfrey adında bir reklamcı.

4 Şubat 2019
253 Görüntülenme

World_Record_Egg isimli hesap, geçtiğimiz günlerde 10 gün içinde 24 milyonluk beğeniye ulaşmıştı. Söz konusu yumurta görseli hakkında yapılan yorumların sayısı ise o dönemde 1 milyonu aşmıştı.

21 yaşındaki milyoner model Kylie Jenner’ın geçen sene Şubat ayında paylaştığı bebeğinin fotoğrafı 18 milyondan fazla beğeni alarak Instagram’da tüm zamanların beğeni rekorunu kırmıştı. Ancak 4 Ocak’ta World_Record_Egg isimli bir profil tarafından paylaşılan yumurta görseli Jenner’ı solladı.

Hesabın şu anda 10 milyonda fazla takipçisi var. Peki bu ‘yumurta’nın arkasında aslında kim var?

Reklamcı Chris Godfrey, ocak ayının başında Instagram’da en çok beğenilen gönderinin, Kylie Jenner’e ait olduğunu öğrendiğinde bunu kendine bir meydan okuma olarak kabul etti. Godfrey, ”Bir yumurta kadar basit ve evrensel bir şey, bu rekoru kıracak kadar büyük olabilir miydi?” dedi.

Aslında olabilir! Bu düşünceden sadece dokuz gün sonra, rekor kırıldı. Orijinal yumurta gönderisi şu anda 52 milyondan fazla beğeniye sahip.

Peki neden yumurta? Godfrey’e göre, “Bir yumurtanın cinsiyeti, ırkı veya dini yok. Yumurta yumurtadır ve evrenseldir.”

Bir yumurtanın Instagram’da çılgınlık yaşatması şaşkınlık yaratmıştı. Bazıları, hesabın para verilerek büyüdüğünü iddia etti. Godfrey, bu tür iddiaların doğru olmadığını ve hesabın büyümesinin “tamamen organik” olduğunu söylüyor. Hiç kimse yumurtanın popülaritesinin artmasına yardım etmedi. Tek bir hesap veya hesap grubu patlamaya yardımcı olmadı.

Yumurta Eugene’in hesabı, büyümeye devam ediyor.

İlginizi çekebilir

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu
44 okunma
44 okunma

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Hesabınız çalındıysa Instagram biraz daha güvence sağlayabilir. Sosyal ağ, bir hesabı kurtarmayı kolaylaştıracak ve hırsızların ilk etapta hareketten kurtulmalarını zorlaştıran…

MIT nesneleri görerek hissedebilen robot kolu geliştirdi
43 okunma
43 okunma

MIT nesneleri görerek hissedebilen robot kolu geliştirdi

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Yeni AI, yalnızca nesneye bakarak bir nesneye dokunmanın nasıl hissedeceğini tahmin edebiliyor. Ayrıca, bir nesneye dokunarak oluşturduğu dokunsal verilerden görsel bir…

Almanlar yakında iPhone’larını sanal kimlik kartları olarak kullanabilir
45 okunma
45 okunma

Almanlar yakında iPhone’larını sanal kimlik kartları olarak kullanabilir

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Apple orijinal olarak NFC okuyucusunu iPhone'larda kilitledi. Böylece sadece temassız ödeme kartları için veri formatını destekledi. Bu da Apple Pay'in…

%d blogcu bunu beğendi: