World_Record_Egg isimli hesap, geçtiğimiz günlerde 10 gün içinde 24 milyonluk beğeniye ulaşmıştı. Söz konusu yumurta görseli hakkında yapılan yorumların sayısı ise o dönemde 1 milyonu aşmıştı.

21 yaşındaki milyoner model Kylie Jenner’ın geçen sene Şubat ayında paylaştığı bebeğinin fotoğrafı 18 milyondan fazla beğeni alarak Instagram’da tüm zamanların beğeni rekorunu kırmıştı. Ancak 4 Ocak’ta World_Record_Egg isimli bir profil tarafından paylaşılan yumurta görseli Jenner’ı solladı.

Hesabın şu anda 10 milyonda fazla takipçisi var. Peki bu ‘yumurta’nın arkasında aslında kim var?

Reklamcı Chris Godfrey, ocak ayının başında Instagram’da en çok beğenilen gönderinin, Kylie Jenner’e ait olduğunu öğrendiğinde bunu kendine bir meydan okuma olarak kabul etti. Godfrey, ”Bir yumurta kadar basit ve evrensel bir şey, bu rekoru kıracak kadar büyük olabilir miydi?” dedi.

Aslında olabilir! Bu düşünceden sadece dokuz gün sonra, rekor kırıldı. Orijinal yumurta gönderisi şu anda 52 milyondan fazla beğeniye sahip.

Peki neden yumurta? Godfrey’e göre, “Bir yumurtanın cinsiyeti, ırkı veya dini yok. Yumurta yumurtadır ve evrenseldir.”

Bir yumurtanın Instagram’da çılgınlık yaşatması şaşkınlık yaratmıştı. Bazıları, hesabın para verilerek büyüdüğünü iddia etti. Godfrey, bu tür iddiaların doğru olmadığını ve hesabın büyümesinin “tamamen organik” olduğunu söylüyor. Hiç kimse yumurtanın popülaritesinin artmasına yardım etmedi. Tek bir hesap veya hesap grubu patlamaya yardımcı olmadı.

Yumurta Eugene’in hesabı, büyümeye devam ediyor.

Paylaş