Instagram’da artık gönderiler arasında dokunarak geçiş yapılabilecek

Instagram kullanıcıları sadece ekranı kaydırarak değil gönderilere bir kez dokunarak da gönderiler arasında geçiş yapabilecek.

12 Ekim 2018
532 Görüntülenme

Bugüne dek gönderiler arasında gezinmek için sadece kaydırma fonksiyonunu kullanabildiğimiz Instagram, kullanıcı profillerinde ızgara dizilimindeki fotoğraflara girdiğimizde diğer fotoğrafa hızlı bir şekilde geçiş yapmaya izin vermiyordu. Bunun için kullanıcılar fotoğraftan tekrar ızgara dizilimine geri dönüp diğer fotoğrafa geçme ihtiyacı duyuyordu.

Şimdi ise Instagram, hikayeler modundan alıştığımız gönderinin üstüne dokunarak diğer gönderiye geçiş yapma özelliğini normal Instagram gönderilerine getiriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ekranı kaydırmak yerine gönderilere bir kez dokunarak da diğer gönderiye geçiş yapabilecek.

Instagram’ın yeni özelliği Stalkler’lar için pek de iyi olmayacak

Instagram her ne kadar ortaya çıkan yeni özelliğiyle birlikte gönderiler arasında tek dokunuşla geçiş yapmaya izin verecek olsa da, stalker’lar için bu özellik pek de iyi olmayacak. Bu özelliği kullanan stalker’ların yanlışlıkla ikinci kez gönderiye dokunması, gönderinin beğenilmesi anlamına gelecek.

Şu anda testleri devam ettiği bilinen yeni Instagram özelliğinin kullanıma sunulacağı tarihe ilişkin net bir bilgi ise bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme
23 okunma
23 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme

Onur Binay - 22 Mayıs 2019

Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye özellikler sunmayı hedefliyor. Bu modeller, Huawei P30 Pro modelinde gördüğümüz Kirin 980…

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?
31 okunma
31 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?

Onur Binay - 21 Mayıs 2019

Honor, Londra’da düzenlediği etkinlikte Honor 20 ve Honor 20 Pro modellerini tanıttı. Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye…

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
130 okunma
130 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

%d blogcu bunu beğendi: