Instagram’da artık gönderiler arasında dokunarak geçiş yapılabilecek

Instagram kullanıcıları sadece ekranı kaydırarak değil gönderilere bir kez dokunarak da gönderiler arasında geçiş yapabilecek.

12 Ekim 2018
393 Görüntülenme

Bugüne dek gönderiler arasında gezinmek için sadece kaydırma fonksiyonunu kullanabildiğimiz Instagram, kullanıcı profillerinde ızgara dizilimindeki fotoğraflara girdiğimizde diğer fotoğrafa hızlı bir şekilde geçiş yapmaya izin vermiyordu. Bunun için kullanıcılar fotoğraftan tekrar ızgara dizilimine geri dönüp diğer fotoğrafa geçme ihtiyacı duyuyordu.

Şimdi ise Instagram, hikayeler modundan alıştığımız gönderinin üstüne dokunarak diğer gönderiye geçiş yapma özelliğini normal Instagram gönderilerine getiriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ekranı kaydırmak yerine gönderilere bir kez dokunarak da diğer gönderiye geçiş yapabilecek.

Instagram’ın yeni özelliği Stalkler’lar için pek de iyi olmayacak

Instagram her ne kadar ortaya çıkan yeni özelliğiyle birlikte gönderiler arasında tek dokunuşla geçiş yapmaya izin verecek olsa da, stalker’lar için bu özellik pek de iyi olmayacak. Bu özelliği kullanan stalker’ların yanlışlıkla ikinci kez gönderiye dokunması, gönderinin beğenilmesi anlamına gelecek.

Şu anda testleri devam ettiği bilinen yeni Instagram özelliğinin kullanıma sunulacağı tarihe ilişkin net bir bilgi ise bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Organize İşler Sazan Sarmalı vizyondan kalkmadan Netflix’te
101 okunma
101 okunma

Organize İşler Sazan Sarmalı vizyondan kalkmadan Netflix’te

Haber Merkezi - 16 Şubat 2019

Yılmaz Erdoğan’ın çok konuşulan filmi Organize İşler 2: Sazan Sarmalı, 1 Şubat’ta sinemalarda gösterime girmişti. Vizyona girişinin öncesinde de, sinema salonlarıyla…

Elektrikli Doblo ve yeni FCA ürünlerinin evi: TOFAŞ AR-GE
70 okunma
70 okunma

Elektrikli Doblo ve yeni FCA ürünlerinin evi: TOFAŞ AR-GE

Meriç Türkbıkmaz - 16 Şubat 2019

TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası’nı ilk ziyaretimi 2011 yılında, üniversite birinci sınıfta mühendisliğe giriş ders içeriğindeki teknik bir gezi kapsamında gerçekleştirmiş,…

iOS 12.1.4 çok az kişi tarafından bilinen gizli bir özelliğe sahip
110 okunma
110 okunma

iOS 12.1.4 çok az kişi tarafından bilinen gizli bir özelliğe sahip

Onur Binay - 15 Şubat 2019

Apple, geçtiğimiz günlerde Facetime uygulamasından kişilerin ortam seslerini dinlemesine sebep olan hatayı iOS 12.1.4 güncellemesiyle düzeltmişti. Apple, bir özelliği daha…

%d blogcu bunu beğendi: