Bugüne dek gönderiler arasında gezinmek için sadece kaydırma fonksiyonunu kullanabildiğimiz Instagram, kullanıcı profillerinde ızgara dizilimindeki fotoğraflara girdiğimizde diğer fotoğrafa hızlı bir şekilde geçiş yapmaya izin vermiyordu. Bunun için kullanıcılar fotoğraftan tekrar ızgara dizilimine geri dönüp diğer fotoğrafa geçme ihtiyacı duyuyordu.

Şimdi ise Instagram, hikayeler modundan alıştığımız gönderinin üstüne dokunarak diğer gönderiye geçiş yapma özelliğini normal Instagram gönderilerine getiriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ekranı kaydırmak yerine gönderilere bir kez dokunarak da diğer gönderiye geçiş yapabilecek.

Instagram’ın yeni özelliği Stalkler’lar için pek de iyi olmayacak

Instagram her ne kadar ortaya çıkan yeni özelliğiyle birlikte gönderiler arasında tek dokunuşla geçiş yapmaya izin verecek olsa da, stalker’lar için bu özellik pek de iyi olmayacak. Bu özelliği kullanan stalker’ların yanlışlıkla ikinci kez gönderiye dokunması, gönderinin beğenilmesi anlamına gelecek.

Şu anda testleri devam ettiği bilinen yeni Instagram özelliğinin kullanıma sunulacağı tarihe ilişkin net bir bilgi ise bulunmuyor.

Paylaş