Instagram’da artık gönderiler arasında dokunarak geçiş yapılabilecek

Instagram kullanıcıları sadece ekranı kaydırarak değil gönderilere bir kez dokunarak da gönderiler arasında geçiş yapabilecek.

12 Ekim 2018
299 Görüntülenme

Bugüne dek gönderiler arasında gezinmek için sadece kaydırma fonksiyonunu kullanabildiğimiz Instagram, kullanıcı profillerinde ızgara dizilimindeki fotoğraflara girdiğimizde diğer fotoğrafa hızlı bir şekilde geçiş yapmaya izin vermiyordu. Bunun için kullanıcılar fotoğraftan tekrar ızgara dizilimine geri dönüp diğer fotoğrafa geçme ihtiyacı duyuyordu.

Şimdi ise Instagram, hikayeler modundan alıştığımız gönderinin üstüne dokunarak diğer gönderiye geçiş yapma özelliğini normal Instagram gönderilerine getiriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ekranı kaydırmak yerine gönderilere bir kez dokunarak da diğer gönderiye geçiş yapabilecek.

Instagram’ın yeni özelliği Stalkler’lar için pek de iyi olmayacak

Instagram her ne kadar ortaya çıkan yeni özelliğiyle birlikte gönderiler arasında tek dokunuşla geçiş yapmaya izin verecek olsa da, stalker’lar için bu özellik pek de iyi olmayacak. Bu özelliği kullanan stalker’ların yanlışlıkla ikinci kez gönderiye dokunması, gönderinin beğenilmesi anlamına gelecek.

Şu anda testleri devam ettiği bilinen yeni Instagram özelliğinin kullanıma sunulacağı tarihe ilişkin net bir bilgi ise bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor
12 okunma
12 okunma

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

Avrupa’nın İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) tarafından desteklenen sürdürülebilir enerji lokomotifi InnoEnergy’nin yaptırdığı radikal bir araştırmanın sonuçları açıklandı. Hazırlanan rapora…

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor
18 okunma
18 okunma

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

HUAWEI, görme engelli insanların yapay zekanın gücünü kullanarak konuştukları insanların yüzlerindeki duyguları "görmelerini" veya hissetmelerini sağlayan bir uygulama geliştirdi. “Facing Emotions” adı…

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme
23 okunma
23 okunma

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme

Meriç Türkbıkmaz - 17 Aralık 2018

Otomotiv endüstrisinin petrolden bağımsız ve temiz enerji çabaları 1973 Petrol Krizi ile birlikte başlamış, 1990'larda General Motors'un EV1 projesi ile…

%d blogcu bunu beğendi: