Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor

Instagram'ın yeni özelliğiyle birlikte kullanıcılar, kendisini takip etmesini istemediği kişileri takipçilerinden çıkarabilecek.

18 Temmuz 2018
750 Görüntülenme

Günlük hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların bir süredir beklediği “takipçilerden çıkarma” özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor.

Instagram’ın yeni özelliğiyle birlikte kullanıcılar, artık kendilerini takip eden ancak takip etmeye devam etmesini istemedikleri kişileri yeni gelen özellik sayesinde kolaylıkla takipçilerinden çıkarabilecek. Ancak bu özelliği kullanarak takipten çıkardığınız kişiler, engelliler listesine girmediği için dilediği takdirde sizi yeniden takip etme hakkına sahip olacak. Aynı zamanda siz, kişiyi takipten çıkardığınız halde takip etmeye devam edebileceksiniz.

Şu anda bu özellik kullanılamıyor mu?

Mevcut durumda özel olarak bir kişiyi engellemeden takipten çıkarmanız mümkün değil. Yeni özellik gelene kadar eğer sizi takip eden kişilerden birinin artık sizi takip etmesini istemiyorsanız kişiyi önce engelleyip daha sonra engelini kaldırmanız gerekiyor. Böylelikle kişi hala sizin profilinizi görüntüleyebiliyor ancak içerikleriniz gizliyse, takip etmediği için sizin içeriklerinize ulaşamıyor.

Instagram’ın bir süre sonra kullanıma sunmasını beklediğimiz özellikle birlikte aslında kullanıcılar kendisini takip etmesini istemediği bir kişiyi takipçilerinden çıkarabilecek ancak dilerse takip etmeye devam edebilecek.

The Verge

İlginizi çekebilir

Çin iPhone satışına yasak getirebilir
26 okunma
26 okunma

Çin iPhone satışına yasak getirebilir

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Qualcomm, Çin’deki Fuzhou Mahkemesi’nin, Qualcomm’un iki patentli ürününün kullanıldığı iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8,…

Robot konusunun cılkının çıktığı an
56 okunma
56 okunma

Robot konusunun cılkının çıktığı an

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Akınsoft, Konya'da insansı robotlar yapan bir firma. Servis yapan robotlar, akıllanan robotlar yaparak, bunları sattığını sıklıkla dile getirerek uzun zaman…

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj
38 okunma
38 okunma

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

TP-Link, yepyeni iki powerbank modelini satışa sunacağını duyurdu. Yeni powerbank’lardan ilki 6000mAh pil kapasitesine sahip olan TL-PBB6000, kredi kartı büyüklüğünde…

%d blogcu bunu beğendi: