Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor

Instagram'ın yeni özelliğiyle birlikte kullanıcılar, kendisini takip etmesini istemediği kişileri takipçilerinden çıkarabilecek.

18 Temmuz 2018
583 Görüntülenme

Günlük hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların bir süredir beklediği “takipçilerden çıkarma” özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor.

Instagram’ın yeni özelliğiyle birlikte kullanıcılar, artık kendilerini takip eden ancak takip etmeye devam etmesini istemedikleri kişileri yeni gelen özellik sayesinde kolaylıkla takipçilerinden çıkarabilecek. Ancak bu özelliği kullanarak takipten çıkardığınız kişiler, engelliler listesine girmediği için dilediği takdirde sizi yeniden takip etme hakkına sahip olacak. Aynı zamanda siz, kişiyi takipten çıkardığınız halde takip etmeye devam edebileceksiniz.

Şu anda bu özellik kullanılamıyor mu?

Mevcut durumda özel olarak bir kişiyi engellemeden takipten çıkarmanız mümkün değil. Yeni özellik gelene kadar eğer sizi takip eden kişilerden birinin artık sizi takip etmesini istemiyorsanız kişiyi önce engelleyip daha sonra engelini kaldırmanız gerekiyor. Böylelikle kişi hala sizin profilinizi görüntüleyebiliyor ancak içerikleriniz gizliyse, takip etmediği için sizin içeriklerinize ulaşamıyor.

Instagram’ın bir süre sonra kullanıma sunmasını beklediğimiz özellikle birlikte aslında kullanıcılar kendisini takip etmesini istemediği bir kişiyi takipçilerinden çıkarabilecek ancak dilerse takip etmeye devam edebilecek.

The Verge

İlginizi çekebilir

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!
Mobil
108 okunma
Mobil
108 okunma

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Geçtiğimiz günlerde dünyayla aynı anda Türkiye'de düzenlediği yeni basın toplantısıyla birlikte üst seviye telefonu Galaxy Note9'u tüketicilerle buluşturan Samsung, kullanıcıların…

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor
Huawei
275 okunma
Huawei
275 okunma

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Telefon tasarımı kadar şekli, ekran boyutu ve hepsinden önemlisi renk seçenekleri, tasarım trendlerini yakından takip eden kullanıcıların önceliği oluyor. Telefonun…

Wifi üzerinden güvenlik taraması yapılabilecek
Sektörel
94 okunma
Sektörel
94 okunma

Wifi üzerinden güvenlik taraması yapılabilecek

Haber Merkezi - 17 Ağustos 2018

BD'li araştırmacılar, kablosuz internet bağlantı (WiFi) üzerinden halka açık alanlarda silah, bomba ve patlayıcı kimyasalları tespit edebilmeye olanak sağlayan yöntem…