Instagram’a takipçilerden çıkarma özelliği geliyor

Instagram'ın yeni özelliğiyle birlikte kullanıcılar, kendisini takip etmesini istemediği kişileri takipçilerinden çıkarabilecek.

18 Temmuz 2018
726 Görüntülenme

Günlük hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların bir süredir beklediği “takipçilerden çıkarma” özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor.

Instagram’ın yeni özelliğiyle birlikte kullanıcılar, artık kendilerini takip eden ancak takip etmeye devam etmesini istemedikleri kişileri yeni gelen özellik sayesinde kolaylıkla takipçilerinden çıkarabilecek. Ancak bu özelliği kullanarak takipten çıkardığınız kişiler, engelliler listesine girmediği için dilediği takdirde sizi yeniden takip etme hakkına sahip olacak. Aynı zamanda siz, kişiyi takipten çıkardığınız halde takip etmeye devam edebileceksiniz.

Şu anda bu özellik kullanılamıyor mu?

Mevcut durumda özel olarak bir kişiyi engellemeden takipten çıkarmanız mümkün değil. Yeni özellik gelene kadar eğer sizi takip eden kişilerden birinin artık sizi takip etmesini istemiyorsanız kişiyi önce engelleyip daha sonra engelini kaldırmanız gerekiyor. Böylelikle kişi hala sizin profilinizi görüntüleyebiliyor ancak içerikleriniz gizliyse, takip etmediği için sizin içeriklerinize ulaşamıyor.

Instagram’ın bir süre sonra kullanıma sunmasını beklediğimiz özellikle birlikte aslında kullanıcılar kendisini takip etmesini istemediği bir kişiyi takipçilerinden çıkarabilecek ancak dilerse takip etmeye devam edebilecek.

The Verge

İlginizi çekebilir

Nissan Leaf Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu
OTOMOBİL
7 okunma
OTOMOBİL
7 okunma

Nissan Leaf Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu

Mert Yamak - 19 Ekim 2018

Nissan'ın bir yıl önce satışa sunduğu ilk elektrikli otomobili Nissan Leaf, Avrupa pazarında önemli satış adetine ulaştı. Nissan'ın geleceğin otomobili…

Türk siber güvenlik şirketi Biznet, Gartner’ın önerdiği şirketler listesine girdi
Sektörel
22 okunma
Sektörel
22 okunma

Türk siber güvenlik şirketi Biznet, Gartner’ın önerdiği şirketler listesine girdi

Haber Merkezi - 19 Ekim 2018

Siber güvenlik alanında çalışan bir Biznet Bilişim, Gartner’ın “Operasyonel Teknoloji Güvenliği Pazar Rehberi 2018” raporunda yer alarak bu listeye giren…

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı
Mobil
87 okunma
Mobil
87 okunma

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı

Mert Yamak - 18 Ekim 2018

Akıllı telefon pazarında sahibi olduğu Motorola markasının da desteğiyle önemli bir atılım gerçekleştiren ancak son dönemlerde sessiz kalan Lenovo, yeni…