Instagram yeni yasaklar üzerinde çalışıyor

Instagram kısa süre önce ABD’deki bazı öne çıkan aşırı sağcı kişilerin hesaplarını kapatmış ve hesapların kapatılması konusunda yeni bir politika üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu yeni kurallar çok yakında yürürlüğe girecek.

9 Mayıs 2019
76 Görüntülenme

Alex Jones ve diğer aşırı sağcıları yasakladıktan kısa süre sonra Instagram, hesabın kaldırılması için yeni bir politika üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Şirketten Engadget’e yapılan açıklamaya göre, bu yeni kurallar çok yakında yürürlüğe girecek. Kurallar, bir hesap uygulamasından ne zaman kaldırılması gerektiğini Instagram’ın nasıl belirleyeceğini değiştirecek.

Instagram, mevcut politikası gereği bir hesabı kapatmadan önce bir kişiye belli bir oranda kural ihlalinde bulunma imkanı tanıyor. Ancak şirkete göre, bu durum çok sık paylaşım yapan kullanıcılar için ekstra bir müsamaha gösterilmesine neden oluyor.

Ama bu değişmek üzere! Instagram, yeni politikasıyla, hesapların açıklanmayan miktarda ihlal ve açıklanmayan bir zaman penceresinden sonra kaldırılacağını söyledi. Instagram’da ne sıklıkta (veya sık sık) gönderdiklerine bakılmaksızın, her kullanıcı için aynı durum söz konusu olacaktır.

Şirket hesap kapatmadan önce yapacağı uyarı sayıları konusunda kesin bir bilgi vermedi. Çünkü kötü oyuncuların sistemden yararlanmasını istemiyor.

Yine de Instagram, yeni kurallar dizisinin topluluk kurallarını daha tutarlı bir şekilde uygulamasına izin vereceğine inanıyor. Ancak durumun böyle olup olmadığını yalnızca zaman gösterecek.

Instagram yakında  kullanıcıların kaldırılan paylaşımlarına yönelik itirazların uygulamanın içinden yapılacağına izin verecek. Bu çabalar şirketin Instagram’yı daha güvenli hale getirme planının bir parçası.

İlginizi çekebilir

Hurda araç indirimi 15 bin TL’ye çıkartılıyor
10 okunma
10 okunma

Hurda araç indirimi 15 bin TL’ye çıkartılıyor

Onur Binay - 23 Mayıs 2019

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Bazı Kanun ve KHK’lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi. Teklife göre 16 yaş ve…

Türkiye, dünyada en fazla kripto para ticareti yapan ülkeler arasında
14 okunma
14 okunma

Türkiye, dünyada en fazla kripto para ticareti yapan ülkeler arasında

Onur Binay - 23 Mayıs 2019

Kripto para alım ve satımı küresel bir fenomen haline geldi. DataLight dünyanın en büyük 100 kripto para borsası trafiği inceledi…

Razer, Evil Geniuses ile yeniden ortaklık kurdu
15 okunma
15 okunma

Razer, Evil Geniuses ile yeniden ortaklık kurdu

Onur Binay - 23 Mayıs 2019

Bu, Evil Geniuses’ın Uluslararası 2019 turnuvasına hak kazanan Dota 2 takımının Team Razer’a geri döndüğünü müjdeliyor. EG Dota 2 takımı,…

%d blogcu bunu beğendi: