Instagram, Android platformu için uygulama kısayolları üzerinde çalışmaya başladı. Ortaya çıkan Instagram kaynak kodlarında dört uygulama kısayolu görünüyor.

Android, 2016’nın sonlarında Android 7.1 Nougat ile uygulama kısayollarını yayınlamıştı. Uygulama kısayollarıyla beraber uygulamanın en çok kullanılan özellikleri uygulamaya girmeden açılabiliyordu.

Yenilikle beraber uygulamalarınızı daha hızlı ve daha hassas bir şekilde kullanıp sinir bozucu navigasyon çekmecelerinde gezinmek veya bir haber akışına kapılmaktan kurtuluyorsunuz. Instagram, Android’e bu özelliği yıllar önce ekledi ama uygulama desteği yoktu.

Instagram, 2015 yılında iPhone 6S’de 3D Touch’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte iOS’un uygulamaya kısayolu desteğini ekledi.

Şimdiyse Instagram, Android için karanlık mod temasını yayınlamasının ardından uygulama kısayolları üzerinde çalışmaya başladı. Instagram kaynak kodlarında dört uygulama kısayolu görünüyor. iOS’tekilerler aynı olan bu kısayollar arasında Kamera, Yeni Gönderi, Hareketleri Gör ve Direct yer alıyor.

Uygulama kısayolları için şirketin katı kuralları yok. Instagram’a gelecek yeni uygulama kısayollarının ardından Facebook’a da kısayollar gelebilir.

Paylaş