Instagram kendisine zarar veren kişilerin içeriklerini kısıtlayacak

Instagram, kendisine zarar veren kişilerin görüntüleri ve bu eğilimdeki paylaşımları yasaklayacağını açıkladı. Karar, İngiltere'de 14 yaşındaki bir genç kızın intihar etmesi üzerine alındı.

8 Şubat 2019
125 Görüntülenme

Sosyal medya, insanlarla nasıl ilişki kurduğumuzu ve kendimizi görme biçimimizi büyük ölçüde değiştirdi. Her şey aşırı tehlikeli olabilir, ancak sosyal medyanın ruhlarımız üzerindeki etkilerini de göz ardı etmemeliyiz. Instagram, insanlara yardım etmenin doğru yönde olduğunu hissetmek için adımlar atıyor.

Instagram bu bağlamda dört yeni madde belirtti:

  1. Kendine zarar verme görüntülerine artık izin verilmeyecek.
  2. Görüntüler haricinde yazılı olarak paylaşılan kendine zarar verme içerikleri, aramada, etiketlerde veya keşifte gözükmeyecek.
  3. Zararlı içerik paylaşan ve arayan insanları onlara yardım edebilecek kuruluşlara yönlendirmeye de odaklandık.
  4. Bu konu hakkında daha fazla ne yapabileceğimizi öğrenmek için uzmanlarla görüşmeye devam ediyoruz.

İlk madde doğrultusunda Instagram, gönderi topluluk kurallarına uygun olsa bile kendine zarar vermeye veya intihara teşvik içeriyorsa şikayet edildiği anda kaldırılacak.

İkinci maddede ise iyileşmiş yaralar dahil hiçbir kendine zarar verme içeriğinin aramalarda, keşfette ve etiketlerde gözükmeyeceği belirtiliyor. Instagram söz konusu içeriği silmeyeceğine işaret ediyor.

İlginizi çekebilir

Bloody’den oyuncular için sektörün en hızlı klavye ve mouse’u
17 okunma
17 okunma

Bloody’den oyuncular için sektörün en hızlı klavye ve mouse’u

Onur Binay - 21 Şubat 2019

Mekanik switch sistemi, 30 yıllık oldukça eskimiş bir teknoloji. Bu teknolojinin dezavantajlarının üstesinden gelmek amacıyla geliştirilen LK ise, özellikle hız…

Samsung Galaxy S10 ön inceleme (VİDEO)
16 okunma
16 okunma

Samsung Galaxy S10 ön inceleme (VİDEO)

Onur Binay - 21 Şubat 2019

Galaxy S10 ve S10 Plus modellerinde parmak izi okuyucu ekrana entegre edildi. Bu yeni sensör ultrasonik parmak izi okuyucu olarak…

Facebook, Android için yeni konum güncellemesini duyurdu
19 okunma
19 okunma

Facebook, Android için yeni konum güncellemesini duyurdu

Onur Binay - 21 Şubat 2019

Konum kontrolleri için sadece tek bir açma/kapama anahtarı bulunduran Android’deki uygulamasını güncelleyen Facebook, insanlara konum bilgilerini nasıl toplayacağı ve saklayacağı…

%d blogcu bunu beğendi: