Instagram kendisine zarar veren kişilerin içeriklerini kısıtlayacak

Instagram, kendisine zarar veren kişilerin görüntüleri ve bu eğilimdeki paylaşımları yasaklayacağını açıkladı. Karar, İngiltere'de 14 yaşındaki bir genç kızın intihar etmesi üzerine alındı.

8 Şubat 2019
172 Görüntülenme

Sosyal medya, insanlarla nasıl ilişki kurduğumuzu ve kendimizi görme biçimimizi büyük ölçüde değiştirdi. Her şey aşırı tehlikeli olabilir, ancak sosyal medyanın ruhlarımız üzerindeki etkilerini de göz ardı etmemeliyiz. Instagram, insanlara yardım etmenin doğru yönde olduğunu hissetmek için adımlar atıyor.

Instagram bu bağlamda dört yeni madde belirtti:

  1. Kendine zarar verme görüntülerine artık izin verilmeyecek.
  2. Görüntüler haricinde yazılı olarak paylaşılan kendine zarar verme içerikleri, aramada, etiketlerde veya keşifte gözükmeyecek.
  3. Zararlı içerik paylaşan ve arayan insanları onlara yardım edebilecek kuruluşlara yönlendirmeye de odaklandık.
  4. Bu konu hakkında daha fazla ne yapabileceğimizi öğrenmek için uzmanlarla görüşmeye devam ediyoruz.

İlk madde doğrultusunda Instagram, gönderi topluluk kurallarına uygun olsa bile kendine zarar vermeye veya intihara teşvik içeriyorsa şikayet edildiği anda kaldırılacak.

İkinci maddede ise iyileşmiş yaralar dahil hiçbir kendine zarar verme içeriğinin aramalarda, keşfette ve etiketlerde gözükmeyeceği belirtiliyor. Instagram söz konusu içeriği silmeyeceğine işaret ediyor.

İlginizi çekebilir

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu
52 okunma
52 okunma

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu

Onur Binay - 20 Nisan 2019

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romana taşıdı. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the world”…

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?
62 okunma
62 okunma

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?

Onur Binay - 20 Nisan 2019

Akıllı telefonlardan kameralara hatta bilgisayarlara kadar birçok farklı ürünün fiyatı Dubai’de ne kadar gelin hep birlikte görelim.... Yurtdışı seyahatlerinden dönerken…

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz
68 okunma
68 okunma

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz

Onur Binay - 19 Nisan 2019

Huawei, geçtiğimiz yıl kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nden ahizeyi çerçeveden ayıran bir teknoloji için patent aldı.…

%d blogcu bunu beğendi: