Influencer Tiffany Mitchell geçen ay bir motosiklet kazası sonrasında kendisini yolda yatarken gösteren bir dizi fotoğraf paylaşmıştı. Ancak Mitchell, bu fotoğrafları reklam amacıyla paylaşmakla suçlanıyor. Mitchell bu yüzden ölüm tehditleri bile aldığını söylüyor.

211 bin takipçisi olan Amerikalı Mitchell’e önce geçmiş olsun mesajları gelirken bir süre sonra şüpheci yorumlar belirmeye başladı. Buzzfeed’in konu hakkındaki haberi üzerine bu yorumlar çoğaldı.

Kazanın travmatik özelliği dikkate alındığında fotoğraflar çok güzel görünüyordu. Ayrıca bazı tutarsızlıklar vardı.

Mitchell’in birden fazla kaskı vardı. Hiç kan yoktu. Paylaşımında neden dövmecisinin ismini anmıştı? (Çiçeklerine biraz rötuş yapılması gerektiğini söylüyordu.) Fotoğraflardan birinde neden bir su markası öne çıkarılmıştı? Fotoğrafları ise o gün kendisiyle beraber olan arkadaşı Lindsey Grace Whiddon çekmişti.

“Bugün onlara bakınca neden kurgulanmış göründüklerini anlayabiliyorum; kendim gerçekten orada olmasaydım öyle olmadıklarına inanmakta zorlanabilirdim. Ama kurgu değiller; birkaç saat sonrasına kadar fotoğraf çekildiğinden Tiffany’nin de haberi yoktu.” diyor Whiddon.

Tepkiler üzerine Tiffany bu fotoğrafları kaldırıp kendisini savunan bir video paylaştı. Tiffany, erkek arkadaşı James Cloninger’i 2016’da bir motosiklet kazasında kaybettiğini söyledi.

Tiffany kazanın kurgu olduğu iddialarını kabul etmiyor. Tennessee’de bir viraja hızla girince düşmüş motosikletten. Kendisi ve arkadaşı Lindsey’in BBC’ye gönderdiği yayınlanmamış fotoğraflarda polis ve ambulans olay yerinde görülüyor. Ambulansı olay yerindeki bir görgü tanığı çağırmış. Ciddi bir yaralanma belirtisi göstermediği için hastaneye gitmek istememiş, yaraları olay yerinde sarılmış. Kaskını ise düştükten sonra sakinleştiğinde ve iyi olduğunu anladığında başından çıkarmış. Diğer kask ise fotoğraftaki arkadaşınınmış.

Tiffany, ”Bunun kurgu olduğu veya marka reklamı için yapıldığı nasıl söylenebilir anlamıyorum. Reklam işi yaptığımda her zaman dürüst oldum… Bir şirket ürününü paylaşmamı istediğinde bunu daima açık ifade ediyorum.” dedi ve suyun kendisine olay yerinde verildiğini, herhangi bir marka olabileceğini söyledi.

SmartWater su markasının sahibi Coca Cola yaptığı açıklamada, Tiffany Mitchell ile ilişkisi olmadığını ifade etti.

Tiffany, yayınlanmasını istemediği halde Buzzfeed’de çıkan haber üzerine gösterilen “nefret karşısında korkuya kapıldığını” söyledi.

Olaya gösterilen tepkiler, insanların Instagram’daki paylaşımlara giderek ne kadar şüpheci yaklaştığını gösteriyor. Instagram’da influencer olan kişilerin reklam içeren paylaşımları açıktan ifade etmeyen örnekler giderek artıyor.

Paylaş