Instagram, aşı karşıtı hashtag’leri engelleyecek

Instagram, aşı olmakla ilgili yanlış bilgi veren hashtag’leri tespit edip engelleyecek. Şirket yanlış bilgilendirmenin en çok nerede ortaya çıktığını belirlemek için makine öğrenimini kullanacak.

10 Mayıs 2019
143 Görüntülenme

Instagram, aşılarla ilgili sürekli yanlış bilgi veren hashtag’ler için arama sonuçlarını gizleyecek. Şirket, bugünden itibaren, insanlara aşıyla ilgili yanlış bilgiler veren hashtag’lere erişimi engellemeye başlayacak.

“Instagram’ın kamu politikalarının başındaki isim Karina Nweton “Eğer hasthtag #aşı1234’se ve hashtag altında ciddi bir yanlış bilgilendirme varsa hashtag’i tamamen kapatıyoruz” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü, Hastalık Kontrol Merkezleri ve benzeri kuruluşlar tarafından yanlış olduğu doğrulanan bilgiler platformdan kaldırılacak. Şirket, aşı karşıtı görüşlerini ifade eden ancak yanlış olduğu doğrulanmayan diğer bilgilerin platformda kalmasına izin verilebileceğini söyledi.

Instagram, bu işlemi yanlış bilgilendirme politikası altında makine öğrenmesiyle birlikte yapacak. Bir hasthtag’de bulunan paylaşımların büyük bir kısmı konu hakkında yanlış bilgilendirmeye sahipse hashtag’in tamamına erişim engellenecek.

Instagram ayrıca, konuyla ilgili yüksek kaliteli bilgiler arayanlar için bir pop-up mesajı çıkarmayı planlamaktadır. Şirket, mesajın ifadesini henüz tamamlamadığını, ancak kısa süre sonra kullanıma sunmayı umduğunu söyledi.

İlginizi çekebilir

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor
91 okunma
91 okunma

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Dartmouth Koleji ve Hong Kong Şehir Üniversitesi'ndeki bilim adamları tarafından geliştirilen minik 3D baskılı robotun kuyruğu, kardiyomiyosit tabakası (kalp hücreleri)…

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor
92 okunma
92 okunma

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Facebook, Haber Kaynağı’nı yönlendiren algoritmada güncellemeler yaptı. Güncellemeyle Haber Kaynağı’nda içerik gösterimi konusunda öncelik yakın arkadaşlara verilecek. Aynı zamanda kullanıcılar,…

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi
82 okunma
82 okunma

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

The Next Web Teknoloji sitesinin haberine göre, ‘Axios’ adı verilen robot, yapılan işlere göre yazılara uygun mantıklı başlık üretebiliyor. Yapay…

%d blogcu bunu beğendi: