LG, geçen sene kullanıcılara sunduğu yeni amiral gemisi ‘V’ serisinin yeni üyesi V20’yi tanıttı.

LG’nin kitlelere sunduğu ilk modüler akıllı telefon olan G5, oldukça cesur bir hamleydi. V1o’un çift ön kamerasına şaşıranlar, G5 ile LG’nin hayal ettiği akıllı telefon vizyonunu kabullenemediler. Hatta LG, satışların istedikleri gibi gitmediğini de kabul etti. Global lansmanı gerçekleşen V20 ise markanın tüm bunlardan öğrendiklerini harmanlayarak tasarladığı bir akıllı telefon olarak karşımıza çıktı.

LG-V20-Hi-Fi-Recording

G5’in aksine modüler olmayan LG V20’nin değiştirilen tek parçası bataryası -iyi haber-. Bünyesinde 3200mAh’lik batarya bulunan cihaz, donanımsal olarak G5’le neredeyse aynı -Snapdragon 820 işlemci, 4GB RAM, 8MP geniş açı/16MP dar arka kamera-. Ayrıca cihazda 5.7 inç QHD ekran ve 64GB dahili depolama alanı bulunuyor. V10’un en çok dikkat çeken özelliği ikinci ekran ise birkaç ufak yenilikle V20’de de yer alıyor.

LG’nin V serisinde en iddialı olduğu konulardan biri olan video konusundaki geliştirmeler ise bizim gibi videoyla yaşayanlar için heyecan verici. Qualcomm’un jiroskop’unun yardımıyla çalışan elektronik stabilizasyon sistemi Steady Record geliştirilirken Hi-Fi ses kaydı cihazın bu konudaki iddiasını ortaya koyuyor.

LG-V20-Unveiled-1

LG’nin V10 ve G5 cihazlarının önemli özelliklerini alarak bünyesinde birleştiren V20, sunduğu vaatlerle iyi bir ilk izlenim bırakıyor.

Paylaş