Samsung Galaxy Note 8 Bildiğiniz gibi Samsung, geçtiğimiz yıl Galaxy S7 ailesiyle iyi bir çıkış yakalamış ve iPhone 7’nin çıkacağı dönemde iPhone’un  gerisinde kalmamak adına Galaxy Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note 7’i IFA 2016 yerine bir ay önce kendi düzenlediği bir etkinlikle tanıtmıştı. Telefon her ne kadar fazlasıyla ses getirerek Samsung’un Apple’ı geride bırakacağı izlenimini verse de ne yazık ki yaşanan talihsizlikler Note 7 modelinin üretiminin durdurulmasına neden olmuştu.

Ayrıca Okuyun: Samsung Galaxy Note 8’in En Net Sızıntısı Paylaşıldı
Şimdi ise Samsung, Galaxy Note 7 olayından sonra ilk kez yeni bir Note modelini tanıtacak. Bunun içinse Samsung’un geçtiğimiz yılki gibi aceleci davranmayacağı ve yeni Note 8 modelini IFA 2017’de tanıtacağı düşünülüyor. Öte yandan bazı kaynaklara göre Samsung Galaxy Note 8, 26 Ağustos 2017’de tarihinde New York’ta düzenlenebilecek bir etkinlikle tanıtılacak ancak birçok basın mensubu ilk kez IFA 2017’da Note 8’i deneyimleme fırsatı bulacak.

Katlanabilir telefon: Samsung Galaxy X

Aslında bu model son tüketiciye ulaşacak şekilde değil ancak bir prototip olarak karşımıza çıkacak. Yıllardır Samsung’un bu model üzerine çalıştığı biliniyor ve Samsung’un katlanabilir ilk telefon prototipinin tanıtımı için yıllardır 2017 işaret ediliyor. Ünlü analiz şirketlerinin son açıklamaları da Samsung’un Galaxy X prototipini göstermek için IFA 2017’yi seçeceği yönünde. Ürünün son halinin ise 2018’in sonlarına doğru ya da 2019’un başında sunulması bekleniyor.

Sony Xperia XZ1 ve XZ1 Compact

Sony, geçtiğimiz yıl IFA 2016’da kendi geleceği için çok önemli bir adım atarak amiral gemisi sınıfı Xperia Z serisine son verdi ve ilk kez yeni amiral gemisi modelini Sony Xperia XZ adıyla tanıttı. Sony’nin yenilikçi “X” serisinin izlerini taşıyan ancak “Z” serisi gibi üst düzey performans sunan Xperia XZ bir hayli beğeni toplarken bu yıl Sony, XZ serisinin ilk devam modeli Xperia XZ1’i IFA 2017’de tanıtacak.
Ayrıca Okuyun: Sony, IFA 2017’de Çerçevesiz Ekranlı Xperia XZ1’i Duyurabilir!
Şu an için ortaya çıkan bazı detaylarla birlikte Sony’nin Xperia XZ1 de tıpkı XZ gibi Sony’nin geleceğinde önem taşıyan bir model olacak çünkü analistler uzun bir aradan sonra ilk kez Sony’nin Omni-Balance tasarım anlayışından ödün vererek XZ1 modelini ince ekran çerçeveleriyle tanıtacağını söylüyor.

Nokia 9

Bildiğiniz gibi Nokia, HMD Global çatısı altında MWC 2017’de duyurduğu yeni orta seviye akıllı telefonları Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 ile sağlam bir geri dönüş yaptı ancak şirket şimdilik üst seviye bir telefon tanıtarak asıl geri dönüşünü yapmadı. Şu ana kadar ortaya çıkan sızıntılar ve HMD Global yetkililerinin verdiği mesajlar, Nokia’nın IFA 2017’de heyecanla beklenen Nokia 9 isimli yeni amiral gemisi modelini tanıtacağını gösteriyor.
Ayrıca Okuyun: Nokia Markalı Akıllı Telefonların Kameralarında ZEISS Lenslere Yer Verilecek

Huawei Nova ve Nova Plus (2017)

Akıllı telefon dünyasının son yıllardaki en büyük oyuncularından biri olan Huawei, P8’den başlayan ve P10’a kadar devam eden amiral gemileriyle birlikte Samsung ve Apple gibi şirketlere rakip olurken orta seviyede de diğer her gruptan markayla rekabetini sürdürüyor. Huawei bu kapsamda geçtiğimiz yıl IFA 2016’da Huawei Nova ve Nova Plus modellerini tanıtmıştı. Şirketin bu yıl da Huawei Nova ailesini yenilemesi bekleniyor.

LG V30

Bu yıl LG G6 modeliyle birlikte G5 modelinde tüketiciler tarafından beğenilmeyen özelliklerden vazgeçerek tekrar akıllı telefon dünyasında tutunmaya çalışan ancak donanım anlamında rakiplerinden geri kalan LG, bu yılki IFA’da LG V30’u duyuracak. Ortaya çıkan bilgiler LG V30’un daha önceki LG V10 ve V20 modellerinden farklı olarak tek bir ekrana sahip olacağını ancak neredeyse yok denecek kadar ince ekran çerçeveleri sayesinde çift ekranlı gibi kullanılabileceğini gösteriyor.

IFA 2017 Ne Zaman?

Tüm bu akıllı telefonları ve akıllı telefonların yanı sıra beyaz eşya, görüntü ve ses sistemleri, elektronik ev aletleri gibi diğer ürün kategorilerinde de en yeni teknolojileri göreceğimiz IFA 2017, 1 – 6 Eylül 2017 tarihleri arasında Messe Berlin Fuar Alanı’nda gerçekleşecek. Biz de IFA 2017 öncesinde ve sonrasında en yeni teknolojileri anlık olarak sizlere aktaracağız. Tüm bu içeriklerimizi takip etmek için Teknosafari‘yi ziyaret etmeyi, Facebook ve Twitter‘da bizi takip etmeyi unutmayın!]]>

Paylaş